آذر 30, 1395 - 2961 Views

اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای در مورخ 29 آذر 1395 برگزار شد

نخستين جشنواره هم‌پيماني رانندگان حرفه‌اي با حضور وزير راه و شهرسازي، معاونين وزير ،فرمانده پليس راه كشور و جمعي از مديران و معاونان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و حدود هفتصد نفر از رانندگان حرفه ای در محل سالن همايش‌هاي صدا و سيما برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومي جمعیت طرفداران ایمنی، محمد بخارايي رئيس هيأت مديره جمعيت طرفداران ايمني راه‌ها در ابتدای همایش ضمن خیر مقدم به مدعوین با اعلام اين خبر كه دبيرخانه دائمي جشنواره هم‌پيماني ايمني رانندگان حرفه‌اي پس از نوروز 96 ايجاد مي‌شود، افزود: سال آینده انتخاب رانندگان به صورت استانی انجام خواهد شد وپس از انتخاب رانندگان از 31 جشنواره استانی ، جشنواره ملی ایمنی رانندگان در 7 اردیبهشت سال 97 برگزار وبرترین رانندگان حرفه ای فعال ایمنی در سطح ملی معرفی خواهد شد.

وي با اشاره به اين كه در حال حاضر بالغ بر 5/2ميليون نفر راننده حرفه‌اي در كمپين ايمني عضويت دارند، افزود:چشم‌انداز اين جشنواره كاهش دو برابري تلفات جاده‌اي است تا در پايان برنامه ششم و هفتم توسعه، كاهش 11 هزار نفر ديگر در كشته‌شدگان سوانح رانندگي در كشور محقق شود.

 

بخارايي با بيان اين كه فرهنگ عمومي به رانندگان مديون است، افزود: به منظور ارتقاي اجر و منزلت رانندگان، از اين پس خطاب ما به اين تلاشگران، راهبران امين است و فلسفه نام‌گذاري اين جشنواره، موفقيت تمام دست‌اندركاران حوزه حمل و نقل جاده‌اي است.

وي افزود: 1400 راننده در جشنواره امسال شركت كردند كه رقم قابل توجهي است و انتظار می رود در دوره‌هاي بعدي رانندگان بيشتري شركت کرده و تمام رانندگان به عنوان رانندگان شايسته و برتر معرفي شوند.

در ادامه ،دكتر عباس‌ آخوندي وزير راه و شهرسازي با بيان اين كه با همكاري همه دستگاه‌هاي اجرايي و رانندگان وظيفه‌شناس، در10 سال گذشته تعداد كشته‌شدگان ناشي از حوادث رانندگي 11 هزار نفر كاهش يافته است، افزود:
در حال حاضر، تعداد وسايل‌نقليه موتوري در كشور به حدود28 ميليون دستگاه رسيده است و به طور تقريبي هر خانوار ايراني يك وسيله‌نقليه در اختيار دارد كه اين امر وظيفه متوليان را براي ارتقاي ايمني حمل و نقل جاده‌اي بسيار سخت‌تر و مهم‌تر كرده است.

وي تصريح كرد: اعمال مديريت هوشمند در جاده‌ها و استفاده از 1800 دستگاه دوربين نظارتي در كشور و سامانه هوشمند براي كنترل لحظه‌اي رفتار رانندگان بسيار مهم و ضروري است تا با كاهش رفتار پرخطر رانندگان، حوادث رانندگي در راه‌هاي كشور كاهش يابد.

دكتر آخوندي با تأكيد بر سخت‌گيري‌هاي بيشتر در فرايند صدور گواهينامه رانندگي در كشور، افزود: اين موضوع در دستور كار كميسيون ايمني راه‌ها قرار گرفته تا با سخت‌تر شدن فرايند صدور گواهينامه رانندگي، رفتارهاي پرخطر رانندگان در جاده‌ها به حداقل برسد.

مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، با اشاره به عوامل تأثيرگذار در كاهش حوادث رانندگي اظهار داشت:
موضوع تلفات جاده‌اي و تصادفات رانندگي يك مسأله اجتماعي است و بايد نهادهاي اجتماعي درگير شوند تا آمار كشته‌شدگان كاهش پيدا كند.

وي با بيان اين كه يكي از برنامه‌هاي اصلي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌‌اي، ارتقاي ايمني راه‌ها در كشور مي‌باشد، افزود:
علاوه بر پروژه‌هاي نصب سامانه‌هاي ثبت تخلفات و سيستم‌هاي هوشمند كنترل خودروها، آيين‌نامه جديد ثبت شركت‌هاي حمل و نقلي و برندسازي و ارتقاي كيفي خدمات شركت‌هاي حمل و نقل كالا و مسافر، همگي بر مبحث ايمني تأكيد دارد.

مهندس كشاورزيان با تأكيد بر اين كه مقوله ايمني بايد به يك فرهنگ تبديل شود خاطرنشان كرد: اميد است تمام فعالان حوزه حمل و نقل جاده‌اي با يك فرهنگ بهتر، ايمني بيشتري براي مردم و هم‌وطنان به ارمغان بياورند.

محمدحسين حميدي فرمانده پليس راه كشور طي سخناني در اين مراسم اظهار داشت:كاهش ميزان تلفات رانندگي در كشور نشان مي‌دهد رفتار رانندگان در كاهش حوادث رانندگي بسيار تأثيرگذار است.

وي خاطرنشان كرد: بيش از 200 هزار كيلومتر راه در كشور وجود دارد كه كنترل اين راه‌ها و رفتار رانندگان به آساني ميسر نمي‌باشد.

فرمانده پليس راه كشور افزود:400 شهر در كشور داراي ساختار راهنمايي و رانندگي است و 800 شهر نيز با دوربين‌هاي نظارتي كنترل مي‌شود.

در پایان مراسم به ده نفر از رانندگان حرفه ای منتخب در سطح ملی لوح زرین و به بیست نفر از رانندگان منتخب ، لوح بلورین اهداءشد.

 

مشاهده تصاویر

جشنواره هم پیمانی رانندگان حر فه ای

مشاهده تصاویر
[/calltoaction]

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای در مورخ 29 آذر 1395 برگزار شد | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای در مورخ 29 آذر 1395 برگزار شد | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای در مورخ 29 آذر 1395 برگزار شد | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa اولین جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای در مورخ 29 آذر 1395 برگزار شد | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel