نوشته شده توسط  شهریور 04, 1399 - 272 Views

افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌ مطلب ویژه

افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با تأکید بر اینکه مردم حتما از انجام سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی بپرهیزند، گفت: با وجود شیوع کرونا، آمار سوانح رانندگی در چند ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل در برخی از استانها  افزایش داشته است.

ناصر رزاق منش‌ در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین ( ع) با یادآوری آسیب‌های انسانی‌، اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در کشور، از هموطنان خواست در تعطیلات پیش رو از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند تا از مواجهه با خطرات احتمالی مصون باشند.

وی ادامه داد: ‌سوانح رانندگی، تلفات حاصل از تصادفات و مصدومیت‌ها به علت سوانح رانندگی‌ در ماه‌هایی که از سال 99 گذشت، در برخی از استان‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و این در حالی است که امسال با افزایش نرخ سوخت و شیوع کرونا مواجه هستیم که طبق قاعده باید عاملی برای کاهش سفر باشد.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها صدای زنگ خطر از دست دادن هموطنان در این گونه حوادث رانندگی که دائماً به گوش می رسد را یک نگرانی بزرگ و عمیق دانست‌.

رزاق‌منش ضمن تأکید بر لزوم توجه عموم هم وطنان و مسئولان ذ‌یربط به تجربه سفر در ایام تعطیلات چند روزه در سال‌های گذشته، عدم وجود ظرفیت‌های زیر‌ساختی ترافیکی به ویژه در استان‌های شمالی کشور برای حجم انبوه سفرها را موضوع بسیار جدی خواند‌.

وی با ذکر محدویت‌ها و تنگناهای حاکم بر اقدامات مهندسی در حوزه راه، خودرو، امکانات نظارتی و همچنین عملیات امدادی با توجه به درگیری بخش پزشکی کشور با بیماری فراگیر کرونا، همراهی و همکاری مردم را در پرهیز از سفر در چند روز آینده، مهمترین شرط جلوگیری از خطرات احتمالی و بروز تصادفات جاده‌ای قلمداد کرد.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با اشاره به از جان باختن تعداد قابل توجه‌ای از مردم‌ کشورمان در مواجه با بیماری ویروس کوید 19-، اظهار داشت: کشته شدن 3481 نفر و مصدوم و معلول شدن 61238 نفر در گروه‌های مختلف سنی و طبقاتی تنها در سه ماه ابتدای سال جاری به دلیل تصادفات رانندگی، موضوع قابل تأملی است.

رزاق‌منش بیان کرد: جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها به عنوان یک نهاد مردمی این درخواست را از هم وطنان دارد تا از انجام سفر در تعطیلات پیش‌ِرو صرف نظر کنند و در صورت ضرورت سفر مدیریت در زمان و رعایت کامل قوانین و مقررات را در دستور کار قرار دهند.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد راننده‌ها، ‌موضوعات‌ مهمی نظیر ‌«پرهیز از رانندگی در حین خستگی» و «صبر و حوصله در طول سفر» و «اطمینان از ایمنی کامل خودرو» را بابت حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه مدنظر قرار دهند.

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌ | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌ | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌ | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa افزایش تلفات سوانح رانندگی با وجود شیوع کرونا / مردم از سفر‌ غیرضروری بپرهیزند‌ | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

 • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
 • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
 • كدپستي: 1595813515
 • فکس : 88911764 (۰۲۱)
 • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
 • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel