بهمن 16, 1397

حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرهاتصرف شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پویش 60-30 به همین موضوع اشاره دارد که 60درصد تلفات در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتند که اتفاقاً به دلیل خواب آلودگی نیست بلکه به دلیل تصرف حریم و نقض ایمنی در حریم است.

رئیس هیئت‌مدیره جمعیت ایمنی راه‌ها گفت: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی۱۳ هزار و ۵۲۹ نفر طی ۹ ماه امسال در حوادث رانندگی جان باختند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ دهم درصد افزایش‌یافته است.

محمد بخارایی در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز نسبت به از دست رفتن حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرها هشدار داد.

وی دراین‌باره گفت: از مدت‌ها قبل تلاش‌کردیم که شهرداری و دست‌اندرکاران حوزه حمل‌ونقل را نسبت به وضعیت سوانح و آمار رو به رشد تلفات در 30 کیلومتری شهرها حساس کنیم تا تدابیری اندیشیده شود که مانع ادامه تصرف حریم راه‌ها شود.

او بابیان این‌که اکنون در بیش‌تر استان‌ها حریم راه‌ها تصرف‌شده است؛ توضیح داد: از باز کردن مغازه تا حضور دست‌فروش‌ها در حریم راه‌ها و هم‌چنین تبدیل حریم به انبارها و پارکینگ که بخشی از آن توسط خود شهرداری‌ها صورت می‌گیرد عامل خطر جدی برای ایمنی شده است.

بخارایی با توضیح این‌که موضوع حریم مهم است اما از آن غفلت شده است؛ ادامه‌داد: پویش 60-30 به همین موضوع اشاره دارد که 60درصد تلفات در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد که اتفاقاً به دلیل خواب آلودگی نیست بلکه به دلیل تصرف حریم و نقض ایمنی در حریم است.

رئیس هیئت‌مدیره جمعیت ایمنی راه‌ها ادامه‌داد: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی۱۳ هزار و ۵۲۹ نفر طی ۹ ماه امسال در حوادث رانندگی جان باختند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7دهم درصد افزایش‌یافته است.

بخارایی تصریح‌کرد: لازم است که آمار بالای مرگ، مصدومیت و معلولیت حوادث رانندگی، در کنار آسیب‌های اجتماعی این حوادث ، به دغدغه مسئولان قوای سه‌گانه،تبدیل شود و با تشکیل یک نهاد راهبر موضوع تصادفات جاده‌ای متولی پیدا کند.

خبرنگار : سمانه واحدی راد

کد خبر :181819 

برچسب‌ها

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرهاتصرف شده است | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرهاتصرف شده است | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرهاتصرف شده است | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa حریم راه‌ها در 30 کیلومتری شهرهاتصرف شده است | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel