جمعه 02 آبان 1393

En | Fr

lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
جمعیت طرفداران ایمنی راهها |Road Safety Supporter Society

نخستین تصادف رانندگی منجر به مرگ در ایران در سال۱۳۰۵میان یک اتومبیل و درشکهٔ حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد. در دنیا نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بود. بریجیت درسکول ۴۴ساله اولین کسی در دنیا است که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌است. وی روز هفدهم آگوست سال ۱۸۹۶در میدان کریستال پالاس لندن بر اثر تصادف فوت کرد.

نخستین ساعات دوشنبه ۱۱ شهریورماه، کیلومتر ۷۰ آزادراه قزوین زنجان در استان قزوین، این بار شاهد برخورد باورنکردنی جلو به عقب کامیون با اتوبوس بود. کامیونی که به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده آن، از کنترل خارج شده بود، به شدت به پشت اتوبوس برخورد کرد تا اتوبوس با بریدن گاردریل، به باند جنوبی وارد شود.

پنج شنبه, 18 مهر 1392 04:18

قانون بیمه شخص ثالث

ماده ١ ) کليه دارندگان وسایل نقليه موتوری زمينی و ریلی اعم از این که اشخاص حقيقی یا حقوقی باشند مکلفند وسائل نقليه مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که در اثر حوادث وسایل نقليه مزبور و یا یدک و تریلر متصل به آنها و یا محمولات آنها به اشخاص ثالث وارد می شود حداقل به مقدار مندرج در ماده ( ٤ این قانون نزد یکی از شرکتهای بيمه که مجوز فعاليت در این رشته را از بيمه مرکزی ایران داشته باشد)، بيمه نمایند.

دنبال افتتاح دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در تبریز، جلسه هیئت امنای دفتر نمایندگی جمعیت استان خراسان رضوی با حضور حدود ۷۰ نفر از خبرگان، اندیشمندان، پیشکسوتان و دست‌‌اندرکاران امور ایمنی و حمل‌ونقل، در مورخ ۳۱ شهریورماه در مشهد مقدس برگزار گردید.

پنج شنبه, 18 مهر 1392 17:31

توصیه های ایمنی برای عابران

۱- حدس زدن سرعت خودرویی که به سمت شما نزدیک می‌شود، چندان آسان نیست. اگر مطمئن نیستید که تا قبل از رسیدن خودرو می‌توانید از عرض جاده عبور کنید، حتماً صبر کنید و خود را به خطر نیندازید.

۲- همیشه مخالف جهت حرکت خودروها قدم بزنید.

در تصادفات و حوادث باید اول خونسردی خود را حفظ کرد و بعد به مواردی که در قسمت پائین نوشته شده است عمل کرد:

حوالی کیلومتری آزادراه قم _ تهران در واپسین ساعات شب گذشته، شاهد باورنکردنی‌ترین برخورد جلو به جلوی دو اتوبوس و متعاقب آن انفجار ناشی از اشتعال گاز کولر بود.

پنج شنبه, 01 آبان 1393 0 نظر
عدم سازش پليس با خودرو سازان بر سر جان مردم
      سردار اسماعیل احمدی مقدم رئیس پلیس کشور در پنجمین همایش ملی مدیریت با انتقاد از برخی دستگاهها كه باعث اخلال در روند عدم سازش پليس با خودروسازان در مورد رعايت مسايل ايمني خودرو شده اند گفت: پلیس نمی تواند چشمش را روی
پنج شنبه, 01 آبان 1393 0 نظر
مقایسه هزینه نگهداری آزادراه ها در ایران با استاندارد جهانی
 طبق بررسی به عمل آمده بر روی 13 آزادراه بهره برداری شده تا پایان سال 91، هزینه نگهداری این آزادراه ها نسبت به استاندارد جهانی، بررسی شده است.   به گزارش تین نیوز، طبق بررسی به عمل آمده بر روی آزادراه های تهران- ساوه، قم-کاشان،
پنج شنبه, 01 آبان 1393 0 نظر
برگزاري همايش ملي طلايه داران فرهنگ ترافيك
همايش ملي طلایه‌داران فرهنگ ترافیک با حضور وزير آموزش و پرورش ،فرماندهي ناجا ،رياست پليس راهور ،همياران پليس ،فرهنگ ياران ،پليس ياران جوان و نوجوان، راهوران محله و ... در اردوگاه شهيد با هنر تهران روز 20 مهر برگزار شد.. دكتر

عضویت در جمعیت

عضویت در جعیت طرفداران ایمنی راهها user go
 

پيامك اين هفته

خستگي رانندگان،معضل جدي است كه منجر به ضعف توانايي در تشخيص و تصميم گيري شده و سالانه هزاران كشته بر جاي مي گذارد .

هنگام خستگي و خواب آلودگي ، رانندگي نكنيم .

 

شركت آبادراهان پارس حامي جمعيت طرفداران ايمني راهها

 

اشتراک در خبرنامه

کلیه اخبار جمعیت از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

misagh small