یکشنبه 02 آذر 1393

En | Fr

lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
جمعیت طرفداران ایمنی راهها |Road Safety Supporter Society

نخستین تصادف رانندگی منجر به مرگ در ایران در سال۱۳۰۵میان یک اتومبیل و درشکهٔ حامل درویش خان نوازنده مشهور تار در خیابان سپه تهران اتفاق افتاد. در دنیا نخستین انسانی که در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داد، یک خانم انگلیسی بود. بریجیت درسکول ۴۴ساله اولین کسی در دنیا است که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌است. وی روز هفدهم آگوست سال ۱۸۹۶در میدان کریستال پالاس لندن بر اثر تصادف فوت کرد.

نخستین ساعات دوشنبه ۱۱ شهریورماه، کیلومتر ۷۰ آزادراه قزوین زنجان در استان قزوین، این بار شاهد برخورد باورنکردنی جلو به عقب کامیون با اتوبوس بود. کامیونی که به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده آن، از کنترل خارج شده بود، به شدت به پشت اتوبوس برخورد کرد تا اتوبوس با بریدن گاردریل، به باند جنوبی وارد شود.

پنج شنبه, 18 مهر 1392 04:18

قانون بیمه شخص ثالث

ماده ١ ) کليه دارندگان وسایل نقليه موتوری زمينی و ریلی اعم از این که اشخاص حقيقی یا حقوقی باشند مکلفند وسائل نقليه مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که در اثر حوادث وسایل نقليه مزبور و یا یدک و تریلر متصل به آنها و یا محمولات آنها به اشخاص ثالث وارد می شود حداقل به مقدار مندرج در ماده ( ٤ این قانون نزد یکی از شرکتهای بيمه که مجوز فعاليت در این رشته را از بيمه مرکزی ایران داشته باشد)، بيمه نمایند.

دنبال افتتاح دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در تبریز، جلسه هیئت امنای دفتر نمایندگی جمعیت استان خراسان رضوی با حضور حدود ۷۰ نفر از خبرگان، اندیشمندان، پیشکسوتان و دست‌‌اندرکاران امور ایمنی و حمل‌ونقل، در مورخ ۳۱ شهریورماه در مشهد مقدس برگزار گردید.

پنج شنبه, 18 مهر 1392 17:31

توصیه های ایمنی برای عابران

۱- حدس زدن سرعت خودرویی که به سمت شما نزدیک می‌شود، چندان آسان نیست. اگر مطمئن نیستید که تا قبل از رسیدن خودرو می‌توانید از عرض جاده عبور کنید، حتماً صبر کنید و خود را به خطر نیندازید.

۲- همیشه مخالف جهت حرکت خودروها قدم بزنید.

در تصادفات و حوادث باید اول خونسردی خود را حفظ کرد و بعد به مواردی که در قسمت پائین نوشته شده است عمل کرد:

حوالی کیلومتری آزادراه قم _ تهران در واپسین ساعات شب گذشته، شاهد باورنکردنی‌ترین برخورد جلو به جلوی دو اتوبوس و متعاقب آن انفجار ناشی از اشتعال گاز کولر بود.

عضویت در جمعیت

عضویت در جعیت طرفداران ایمنی راهها user go
 

پيامك اين هفته

26 آبان 1393
دفتر نمايندگي جمعيت طرفداران ايمني راهها در استان قزوين طي مراسم با شكوهي با حضور استاندار و معاونين ايشان ، نمايندگان استان ، شوراي حمل ونقل و اعضاي تشكلهاي صنفي حمل ونقل افتتاح شد.


 28 آبان 1393
پخش گوشه هايي از مراسم 25 آبان ماه "يادمان قربانيان سوانح رانندگي " در آخرين روز دهه ايمني رانندگي در محل آسايشگاه كهريزك با حضور مسئولين و مقامات.
روز 28 آبان ماه از شبكه اول سيما بعد از خبر ساعت 19

جمعيت طرفداران ايمني راهها

يادمان قربانيان سوانح رانندگي