شاهمرادي

شاهمرادي

اولین جشنواره بررسی راهکار های افزایش ایمنی راهها و معرفی رانندگان قانونمند و حرفه ای استان خوزستان

اولین جشنواره بررسی راهکار های افزایش ایمنی راهها و معرفی رانندگان قانونمند

و حرفه ای استان خوزستان مورخ 97/11/10

اولین کنفرانس بین المللی مدیریت حمل و نقل و ترافیک در ایران

اولین کنفرانس بین­ المللی مدیریت حمل و نقل و ترافیک در ایران

(لجستیک حمل و نقل کالا و مسافری)

رانندگان برتر خوزستان شناسایی و تقدیر می‌شوند

 

رانندگان برتر خوزستان شناسایی و تقدیر می‌شوند

 

رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت: رانندگان برتر استان خوزستان در قالب جشنواره ایمنی رانندگان، شناسایی و تقدیر می‌شوند.

برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه

برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه

در برنامه پنج‌ساله پنجم کاهش 10 درصدی کشته‌های سوانح رانندگی پیش‌بینی‌شده بود که محقق نشد و در برنامه ششم نیز به‌صورت کارشناسی این موضوع دیده نشده است.

ضرورت تعامل همه جانبه نهاد های رسانه ای و مردم نهاد با دستگاه های اجرایی در کاهش سوانح رانندگی

ضرورت تعامل همه جانبه نهاد های رسانه ای و مردم نهاد با دستگاه های اجرایی در کاهش سوانح رانندگی

 

جمعی از اعضای هیات مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راهها با مدیر شبکه آموزش سیمای رسانه ملی دیدار و در خصوص راهکارهای همکاری دو نهاد در جهت توجه آحاد جامعه به موضوع نگران کننده سوانح رانندگی گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها محمد بخارایی رئیس هیات مدیره این جمعیت با اشاره به توفیق برگزاری چندین جشنواره هم پیمانی در حوزه ایمنی رانندگی با مشارکت رانندگان حرفه ای ، دانش آموزان ، روحانیون ، بانوان فعال اجتماعی و آسیب دیدگان ازسوانح رانندگی در سالهای اخیر توسط این نهاد ، اظهار داشت : متاسفانه در حال حاضر و همه روزه تعداد زیادی از هموطنان جان خود را در سوانح رانندگی در سفرهای جاده ای و درون شهری از دست داده و یا مصدوم و معلول می شوند که زیبنده این ملت و این کشور نیست .

وی بالغ بر 16 هزار کشته و بیش از 300 هزار مجروح در سوانح رانندگی را که بیشترین آسیب ها متوجه کودکان ، موتورسواران و سرپرست خانواده ها می شود را به عنوان یک عارضه و دغدغه بزرگ انسانی ، اجتماعی و اقتصادی کشور و نگران کننده توصیف کرد و افزود : باید اذعان داشت هنوز جامعه ، مردم ، مسئولین همچنین دست اندرکاران ذیربط توجه جدی و اولویت دار به موضوع ندارند و جبران خسارتهای ناشی از این پدیده برای کشور قطعاً بسیار سنگین و شاید امکان پذیر نباشد ، چنانچه در برنامه پنج ساله پنجم کاهش 10 درصدی کشته های سوانح رانندگی پیش بینی شده بود که محقق نشد و در برنامه ششم نیز به صورت کارشناسی این موضوع دیده نشده است .

بخارایی با تاکید بر امر آموزش عمومی در حوزه ایمنی ، ارتقاء و توسعه رفتارهای صحیح رانندگی به موازات انجام عملیات مهندسی ، نقش رسانه ملی را در این هدف بسیار با ارزش و مهم برشمرد و گفت : جمعیت تاکنون اقداماتی در حوزه چاپ نشریات ، کتب و دیگر محصولات فرهنگی در حوزه ایمنی رانندگی داشته است لیکن برای رسیدن به یک نقطه قابل قبول و روند کاهشی سوانح رانندگی تعامل و عزم همگانی به ویژه نهاد های رسانه ای و سازمان های اجرایی ، آموزشی و دستگاه های ذیربط دولتی و در کنار آنها توجه و دقت نظر خود هموطنان را می طلبد .

رئیس هیات مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راهها ظرفیت موجود در کشور بالاخص صدا و سیما را مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد : جمعیت با آمادگی کامل جهت حرکت در این راستا و ادامه تلاش های خود بنا دارد جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک را با همکاری دستگاه های عضو کمیسیون ایمنی راههای کشور در هفتم اردیبهشت ماه سال 1398 همزمان با "روزملی ایمنی حمل و نقل" با محورهای آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی ، ایمنی کودکان و ایمنی و موتورسواران و در قالب فیلم های کوتاه،کلیپ،نماهنگ،انیمیشن،تیزرو فایل صوتی برگزار نموده و آن را به عنوان یک رویداد ملی ثبت نماید که امید داریم شبکه هفت سیما مسئولیت برگزاری جشنواره را برای بالا بردن ظرفیت ها برعهده گرفته و در ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور نقش پر رنگ تری داشته باشد .

بر اساس این گزارش دکتر مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیمای رسانه ملی نیز در این نشست ضمن تشکر از پیشنهاد جمعیت طرفداران ایمنی راهها برای برگزاری جشنواره فرهنگی ایمنی ترافیک در اردیبهشت سال آینده، اظهار داشت : ضرورت توجه به ایمنی راهها و کاستن از آلام و دردهای مردم در سوانح رانندگی کار مهمی است که تنها از طریق فعالیت های فرهنگی و مردم نهاد ماندگار می شود.

مدیر شبکه هفت سیما با اشاره به رابطه معنادار میان سوانح جاده و مسائل فرهنگی و اجتماعی تصریح نمود : واقعیت این است که ما در کشور با مشکل جدی در ابعاد فرهنگ رفتاری در رانندگی به عنوان عامل انسانی همچنین نواقص جاده ای و تکنولوژی ایمنی در خودروها مواجه هستیم و برای رفع این نواقص باید سراغ کارهای مردمی و فرهنگی برویم.

وی شعارشبکه هفت، «مردم،آموزش ومهارت» را بستر مناسبی برای برنامه ریزی در این زمینه دانست و افزود : اکتفا به نصیحت کردن و نادیده گرفتن گروه های مهم هدف جامعه از جمله زنان و کودکان در فعالیت های فرهنگی و رسانه ای از آسیب های جدی کار ما بوده است.

دکتر احمدی افزادی پرهیز مدیران و سیاست گذاران از تعریف و لفاظی ودرمان عارضه چند رنگی فرهنگی را علاج مشکلات امروز جامعه دانست و افزود: باید ترس را کنار گذاشت و با همکاری و همدلی به استقبال چالش ها رفت.

وی در پایان این نشست از آمادگی شبکه آموزش برای همکاری در فرهنگ سازی ترافیکی و برگزاری موفق جشنواره ایمنی ترافیک خبر داد.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za شاهمرادي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 شاهمرادي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za شاهمرادي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa شاهمرادي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel