نوشته شده توسط  روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها آبان 17, 1400 - 46 Views

افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات باوجود محدودیت‌‌های کرونایی مطلب ویژه

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با اشاره به آمار افزایشی تلفات سوانح رانندگی، گفت: در نامه‌ای به رئیس‌جمهور پیشنهاد تشکیل «شورای عالی ایمنی راه‌ها» با عضویت مسئولان ارشد سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط داده شد.

‌ناصر رزاق‌منش در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ضمن انتقاد از بی‌توجهی جدی آحاد جامعه و متصدیان امر‌ به موضوع آسیب‌های وارده بر پیکر اجتماع ناشی از سوانح رانندگی اعلام کرد: آمارهای منتشر شده از سوی مراجع رسمی حکایت از جان باختن 8644 نفر و مصدوم و مجروح شدن 159 هزار و 924 نفر از هموطنان در 6 ماه از سال جاری دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 9.6 و 9.1 درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه این آمارها و اخبار نگران‌کننده در مورد افزایش سوانح رانندگی در کشور که قطعا طرح آن تأثیراتی خواهد داشت، ‌در حاشیه قرار گرفته و از کانون توجه خارج شده است‌.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت: افزایش تصادفات و تلفات سوانح رانندگی در سال جاری در حالی است که محدودیت سفرها و ترددها بیشتر از سال قبل حاکم است اما بی‌توجهی برخی از رانندگان به قوانین و مقررات رانندگی همچنین کم اهمیت برشمردن برخی نهادهای راهبر موجب افزایش آمار شده است.

رزاق‌منش با بیان اینکه نقش رسانه‌‌ها در کاهش سوانح رانندگی قطعا مثمر ثمر است، گفت: برخی رسانه‌‌ها و رسانه ملی باید بیشتر به این موضوع بپردازند و قطعا نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی دارند، اما کم‌توجهی می‌شود، پیش از این و در تیرماه امسال خبر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در استان آذریایجان غربی که منجر به از دست دادن دو نفر از خبرنگاران شریف و مصدومیت تعداد دیگری شد تنها برای یکی دو روز در بین خبرها جایی داشت و بروز سوانح مشابه که هر روز و هر ساعت در گوشه و کنار کشور جان هموطنان را می‌گیرد و سرمایه‌های انسانی را به راحتی از بین می‌برد شاید به یک موضوع عادی تبدیل گشته است.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها تأکید کرد: به صراحت باید گفت غلبه بر این پدیده خانمانسوز انسانی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند تغییر نگرش عمومی‌، عزم و اراده ملی است، ‌لازم است این موضوع به عنوان یک مطالبه جدی از سوی همگان مطرح و پیگیری شود.

وی افزود‌: جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با توجه به رسالت ذاتی و ماموریتی که دارد همواره در تلاش است تا افکار عمومی را با دغدغه‌مند بودن در سوانح رانندگی و پیامدهای نگران کننده ناشی از آن آشنا کند، همچنین توجه هر چه بیشتر نهادها و سازمانهای مسؤل را در این حوزه ‌معطوف کند؛ بدین سبب همانگونه که در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری طی گزارشی مستند از کاندیدها‌ درخواست شده بود برنامه‌های خود را پیرامون کاهش سوانح رانندگی اعلام کنند، اخیراً نیز طی نامه مبسوطی به رئیس‌جمهور محترم دولت سیزدهم پیشنهاد تشکیل «شورای عالی ایمنی راه‌ها» به ریاست آقای رئیسی و یا حداقل معاون اول رئیس جمهور با عضویت مسئولان ارشد سازمان‌ها و نهادهای ذیربط شده است تا تصمیمات کاربردی‌ اجرایی و عملیاتی تاثیرگذار در این شورا اتخاذ شود.

رزاق‌منش با تاکید بر اینکه‌ در دوران پساکرونا یقیناً محدودیت‌های تردد آرام آرام برداشته و حذف خواهد شد‌، افزود: بدون تردید جامعه در آینده نزدیک با افزایش تقاضای سفر و حجم ترافیک درون و برون‌شهری روبرو خواهد شد بنابراین اتخاذ تدابیر جدی در حوزه فرهنگ صحیح رانندگی‌، نظارت فراگیر و اعمال قانون برای متخلفان‌، تبلیغات وسیع و گسترده رسانه‌ها و رسانه ملی جهت یادآوری پیامدهای جبران‌ناپذیر آسیب‌های سوانح رانندگی یک ضرورت است.

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها تصریح کرد: امیدواریم رئیس جمهور دولت سیزدهم نسبت به پیشنهاد ارائه شده دستور موثر صادر و نهادها و سازمانهای مسئول را به توجه بیش از گذشته به موضوع کاهش سوانح رانندگی مکلف کند تا در نخستین سال از دهه اقدام ملی ایمنی راه‌ها شاهد حرکتی موثر در حفظ سرمایه‌های انسانی جامعه باشیم‌.

(متن خبر از خبرگزاري فارس نقل شده است)

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات باوجود محدودیت‌‌های کرونایی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات باوجود محدودیت‌‌های کرونایی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات باوجود محدودیت‌‌های کرونایی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان تصادفات باوجود محدودیت‌‌های کرونایی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel