نوشته شده توسط  روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها آبان 07, 1400 - 84 Views

گام مهم ديگرى در راستاى كاهش سوانح رانندگى جاده‌اى مطلب ویژه

توجه، عزم و اراده به موضوع  كاهش آسيب‌هاى انسانى، اجتماعى و اقتصادى ناشى از سوانح رانندگى جاده‌اى با امضائ تفاهمنامه همكارى ميان معاون وزير راه و شهرسازى و رئيس سازمان راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى با رئيس شوراى سياست‌گذارى جمعيت طرفداران ايمنى راهها، سر آغاز گام موثر ديگرى قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومى جمعيت طرفداران ايمنى راهها محمد بخارايى رئيس شوراى سياست‌گذارى اين نهاد در مراسم مبادله تفاهمنامه با اشاره به ظرفيت بسيار توانمند جمعيت با هزاران نفر عضو و هوادار در مركز و سراسر كشور، انجام اقدامات فرهنگى و اجرايى را در جهت گسترش و توسعه رفتارهاى رانندگى صحيح يك الزام و نياز اجتماعى برشمرد و اظهار داشت: دست‌يابى به آرمان مشترك سازمان و جمعيت در افزايش ايمنى سفرهاى جاده‌اى، ايجاد آرامش خاطر فراگير هموطنان و استفاده‌كنندگان از راهها امروز بيشتر از هر زمان ديگر يك ضرورت  محسوب مى‌گردد كه با انعقاد تفاهمنامه حاضر همكارى‌ها وارد مرحله جديدى از فعاليت‌هاى ايمنى راهها خواهد شد.
وى با اعلام آمادگى دفاتر نمايندگى جمعيت در استانها بر اجراى برنامه‌هاى فرهنگى در سطح گسترده و جلب همراهى و مشاركت هموطنان به ويژه جامعه رانندگان در اشاعه فرهنگ صحيح رانندگى در كشور از طريق نهادهاى مردمى تاكيد و تصريح نمود: هدف‌گذارى مشخص و تعريف شده در بحث كاهش سوانح رانندگى و افزايش ايمنى حمل و نقل جاده‌اى خواهد توانست در پياده‌سازى برنامه‌هاى مفاد تفاهمنامه موثر باشد و در همين راستا شناسايى فداكاران ايمنى راهها و معرفى، تجليل و قدرشناسى از آنان از راهكارهاى جلب  توجه افكار عمومى خواهد بود.
بر اساس اين گزارش داريوش امانى معاون وزير راه و شهرسازى و رئيس سازمان راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى نيز در اين مراسم غلبه بر پديده پنهان و آشكار سوانح رانندگى و افزايش ايمنى سفرهاى جاده‌اى را براى سازمان يك اولويت مهم برشمرد و خاطر نشان كرد: با افزايش جمعيت، خودرو و تقاضاى سفر در كشور، جايگاه و ظرفيت نهادهاى مردمى از جمله جمعيت طرفداران ايمنى راهها به عنوان يك مرجع مورد اعتماد عمومى نيز از اهميت ويژه‌اى برخوردار شده است كه همواره توانايى و امكان شناسايى نقاط ضعف و قوت برنامه‌هاى اجرايى را دارند و سازمان نيز به عنوان دستگاه حاكميتى و اجرايي براى حذف و برطرف نمودن آسيب‌ها و تقويت قوت‌ها از آمادگى لازم برخوردار بوده و بدين منظور تفاهمنامه همكارى دو طرف كه امروز به امضا مى‌رسد، نقش بسيار مهمى را در اين راستا خواهد داشت.
معاون وزير راه و شهرسازى از ارتقاء و گسترش برنامه‌هاى راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى با همكارى و همراهى نهادهاى ذيربط كه منجر به افزايش ايمنى سفرهاى جاده‌اى خواهد بود خبر داد و اظهار داشت: زمان و اوقات هموطنانى كه همه روزه  از بخش حمل و نقل عمومى جاده‌اى  مسافر استفاده مى‌نمايند قابل توجه است كه برنامه‌ريزى، طراحى و اجراى برنامه‌هاى فرهنگى براى اين زمان‌ها با توليد محتواى غنى، ارزشمند و تاثيرگذار از انتظارات سازمان از جمعيت است. همينطور براى ساير استفاده‌كنندگان از راهها و كاربران جاده‌اى كه اميدوارم با آغاز فصل جديد همكارى‌هاى مشترك گام‌هاى مناسبى برداشته شود.
رئيس سازمان راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى ضمن اعلام آمادگى همكارى ادارات كل استانى زير مجموعه با واحدهاى استانى جمعيت ضرورت تبديل مفاد تفاهمنامه به برنامه‌هاى كمى و فورى را يادآور شد.
اين گزارش مى‌افزايد در مراسم انعقاد اين تفاهمنامه جمعى از اعضائ هيات مديره جمعيت طرفداران ايمنى راهها همچنبن قائم مقام رئيس، معاون حمل و نقل و مدير كل ايمنى و ترافيك سازمان راهدارى و حمل و نقل جاده‌اى حضور داشتند.

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za گام مهم ديگرى در راستاى كاهش سوانح رانندگى جاده‌اى | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 گام مهم ديگرى در راستاى كاهش سوانح رانندگى جاده‌اى | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za گام مهم ديگرى در راستاى كاهش سوانح رانندگى جاده‌اى | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa گام مهم ديگرى در راستاى كاهش سوانح رانندگى جاده‌اى | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel