نوشته شده توسط  روابط عمومي جمعيت طرفداران ايمني راهها ارديبهشت 05, 1400 - 133 Views

گسترش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای با مشارکت سَمن‌ها مطلب ویژه

جمعی از دست‌اندرکاران جمعیت طرفداران ایمنی راهها با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیدار و در خصوص همکاری‌های مشترک جهت توسعه و اجرای برنامه‌های افزایش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها محمد بخارائی رئیس شورای سیاست‌گذاری این نهاد مردمی در ابتدای این دیدار با تشریح فعالیت‌ها، اجرای برنامه‌های گسترده فرهنگی و طرح‌های آتی جمعیت، اظهار داشت: روند وضعیت سوانح رانندگی در کشور و جان باختن و مصدوم و معلول شدن تعداد قابل توجه‌ای از هموطنان ناشی از آن بسیار نگران‌کننده است و علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، لازم است عزم ملی در این راستا بکار گرفته شود.

وی ظرفیت نهادهای مردمی از جمله جمعیت طرفداران ایمنی راهها را با 28 دفتر نمایندگی استانی و هزاران عضو و هوادار در سراسر کشور ارزشمند برشمرد و ادامه داد: اعتبار و اطمینان هموطنان به سَمن‌ها یک فرصت و سرمایه مهم است که می‌تواند در پیشگیری قبل از وقوع بحران‌ها و حوادث نقش‌آفرین و موثر باشد و در موضوع سوانح رانندگی توجه به عامل انسانی با اقدامات وسیع فرهنگی و ارتقاءی آگاهی‌های عمومی در بخش ترافیک و سفر به عنوان اصلی‌ترین هدف جمعیت در جهت کاهش تصادفات رانندگی قلمداد می‌گردد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جمعیت طرفداران ایمنی راهها ضمن اعلام آمادگی جهت توسعه برنامه‌های این نهاد آغاز دهه اقدام برای ایمنی راهها که از سال 1400 آغاز گردیده است را برای توجه هر چه بیشتر آحاد جامعه به آسیب‌های پنهان و آشکار ناشی از سوانح رانندگی یک وظیفه ملی دانست.

بر اساس این گزارش داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این دیدار از رویکرد جدید و نوین نسبت به موضوع ایمنی حمل و نقل در این سازمان سخن گفت و اظهار داشت: در سوانح رانندگی غالباً به مسائل فنی و مهندسی پرداخته می‌شود در حالی که چنانچه به موضوع عمیق توجه گردد هر سانحه پیامدهای انسانی گسترده‌ای را به دنبال دارد از این رو ایمنی سفرهای جاده‌ای یک اولویت مهم و غیر قابل اغماض در سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی ارتقاءی سطح مطالبه‌گری هموطنان در موضوع ایمنی حمل و نقل توسط سمن‌ها و جمعیت طرفداران ایمنی راهها را در جهت کاهش سوانح رانندگی ضروری برشمرد و تاکید داشت: طرح مطالبات از سوی مردم و نهادهای مردمی موجب خواهد شد تا دست‌یابی به راهکارهای پایدار علمی و اجرایی شتاب بیشتری گرفته و اهداف بخش نیز از این طریق تامین گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با استقبال از هرگونه اقدام فرهنگی که منجر به افزایش ایمنی حمل و نقل گردد، خاطر نشان کرد: مجموع سالها تجربه‌ی دست‌اندرکاران جمعیت طرفداران ایمنی راهها را به عنوان یک ظرفیت غنی برشمرده و حضور پررنگ‌تر این نهاد در همراهی و مشارکت در اجرای برنامه‌های فرهنگ ترافیک و حمل و نقل سازمان را همواره مورد انتظار دارد.

این گزارش می‌افزاید ناصر رزاق‌منش مدیر عامل، مجید نصراله‌نژاد، قاسم پورتقی، بهروز غروی و حمید صفریان از دست‌اندرکاران جمعیت طرفداران ایمنی راهها همچنین فرامرز مداح قائم‌مقام و مجید صباغ‌زاده مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هر یک سخنانی در تاکید بر ضرورت و توجه جدی به موضوع کاهش سوانح رانندگی در کشور بیان داشتند.

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za گسترش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای با مشارکت سَمن‌ها | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 گسترش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای با مشارکت سَمن‌ها | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za گسترش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای با مشارکت سَمن‌ها | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa گسترش ایمنی حمل و نقل جاده‌ای با مشارکت سَمن‌ها | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel