نوشته شده توسط  آبان 24, 1399 - 257 Views

آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور مطلب ویژه

آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور

در آستانه آغاز هفته ایمنی حمل ونقل 24 لغایت 30 آبان ماه و سال روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی پویش موتورسواران قانونمند با حضور مسئولین جمعیت طرفداران ایمنی راهها، جمعی از دست اندرکاران پلیس راهور ناجا و تعدادی از جوانان علاقمند و متعهد به رعایت قوانین و مقررات رانندگی در تهران کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها محمد بخارائی رئیس شورای سیاست گذاری این نهاد با اشاره به آسیب های فراوان انسانی و اجتماعی ناشی از سوانح رانندگی در کشور که بخش مهمی از آن را موتورسواران به خود اختصاص می دهند، اظهار داشت: این حرکت خودجوش جوانان موتورسوار علاقمند با سازماندهی جمعیت طرفداران ایمنی راهها و هماهنگی، همراهی و همکاری ارزشمند پلیس راهور ناجا در تهران برگزار شد تا به عنوان آغاز پویشی فراگیر در کشور حرکت جدی و ادامه داری را شاهد باشیم.

وی شرکت کنندگان در این پویش و مراسم را سفیران ایمنی رانندگی قلمداد نمود و گفت: وظیفه تک تک هموطنان است تا در حفظ جان خود و دیگران در رانندگی تلاش نموده ودر جهت توسعه و ترویج فرهنگ صحیح ترافیکی گام بردارند و نهادها و دستگاه های ذیربط در حوزه ترافیک نیز مسئول فراهم آوردن زمینه ها، امکانات و سازو کار سفرها و تردد ایمن مردم خواهند بود و کاهش و جلوگیری از تلفات انسانی و آسیب های اجتماعی اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی که نیاز به عزم ملی دارد و دستیابی به یک آرمان مهم و بزرگ امروز به عنوان یک مسئولیت مهم عمومی محسوب می گردد.

بخارائی برگزاری مانور موتورسواران ایمن و قانونمند را در آستانه هفته ایمنی حمل ونقل بسیار ارزشمند و اثربخش ارزیابی و برنامه­های متعدد ومفصل هفته یاد شده را تشریح نمود.

بنابراین گزارش سرهنگ عین اله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور نیز در این مراسم با اشاره به تأکید کلام حضرت علی(ع) و پیام "اوصیکم بتقوی ا... و نظم امرکم" رعایت انظباط اجتماعی به ویژه در رانندگی یک اصل مهم در حفظ ارزش های انسانی و اجتماعی برشمرد و این گونه بیان داشت: باید در همه احوال مراقب افکار خود که تبدیل به گفتار و منجر به رفتار می گردد باشیم چرا که رفتارهای هر یک از ما نشانه شخصیت بوده و چنانچه به قوانین راهنمایی و رانندگی به عنوان یک باور مهم فکر شود یقیناً شاهد رفتارهای صحیح و نظم ترافیک خواهیم بود و کاهش آسیب های انسانی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از تخلفات رانندگی اتفاق خواهد افتاد.

وی استفاده از کلاه استاندارد ایمنی برای موتور سواران را یک ضرورت برشمرد و گفت: در بسیاری از سوانح این وسیله مهم ایمنی موجب کاهش و یا حذف صدمات شده است.

جهانی با استقبال از آغاز پویش موتورسواران قانونمند از جوانان شرکت کننده در این مراسم خواست تا مسئولیت ترویج، توسعه و آموزش دیگر جوانان موتورسوار را نیز برعهده داشته باشند.

این گزارش می افزاید حجه الاسلام والمسلمین احسان بی آزار تهرانی تولیت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) که محل پایان مانور موتورسواران و گردهمایی آنان بود نیز طی سخنانی حرکت در مدار قانون را در کشور یک الزام همگانی دانست و تصریح کرد: آمارتلفات، مصدومان و معلولان ناشی از سوانح رانندگی و پیامدهای اجتماعی آن در کشور بسیار نگران کننده است و با توجه به سفارش دین مبین اسلام صیانت از ارزش های انسانی بر هر فردی واجب است وبرای اشاعه اقدامات فرهنگی و رفتاری باید تلاش عمومی و عزم ملی داشت و لذا به موتورسواری که یک تفریح سالم و ورزشی مهم قلمداد می گردد، جوانان متعهد نگاه ارزشی باید داشته باشند.

اضافه می نماید این جمع از جوانان موتورسواران با تجهیزات کامل ایمنی و با در دست داشتن پیام قانونمداری حرکت نمادین و گروهی خود را از میدان ولیعصر(عج) تهران آغاز و پس از طی مسیری در محل امامزاده صالح (ع) میدان تجریش استقرار و با اعلام هم پیمانی پویش و کمپین موتورسواران قانونمند را آغاز نمودند.

 

 

 

230599 آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

23089922 آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

 

 

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa آغاز پویش و کمپین موتورسواران قانونمند در کشور | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel