نوشته شده توسط  مرداد 22, 1399 - 234 Views

تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی مطلب ویژه

تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی

۲۲ مرداد روز ملی " تشکل ها و مشارکت اجتماعی" که در تقویم کشور نامگذاری شده است، برای جامعه و تمام سازمان های مردم نهاد فرصت ارزشمندی است تا اثرات مثبت و مؤثر تلاش هایی که در جهت دست یابی به حقوق عمومی، توسعه و گسترش مسئولیت اجتماعی فردی و گروهی را سرلوحه فعالیت های خود دارند به اشتراک گذاشته در نشر آنها اقدام نمایند.

توجه به گسترش همه جانبه و بهره مندی ازجامعه ای با نشاط و اخلاقی نیازمند توجه به ارزش های انسانی و مسئولیت پذیری همگانی است که این خود اهمیت وجودی گروه ها و تشکل های مردمی را در جلب نظر سرمایه های اجتماعی و مشارکت های مردمی را دو چندان می کند. حضور مردم در تشکل ها و مشارکت در امور اجتماعی در واقع نوعی ارزش گذاری بر سرمایه اجتماعی است که امروزه در تمامی کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه بدان توجه ویژه و جدی می شود.

بدون تردید یکی از مهمترین دغدغه های امروز جامعه را باید آسیب های انسانی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی برشمرد ، حدود 17 هزار کشته و بیش از 35 هزار مصدوم که بخش اعظم آنها دچار معلولیت های جسمانی و آسیب های روحی می گردند، خسارت های جبران ناپذیری است که یقیناً با نهادینه شدن مشارکت های اجتماعی و عزم ملی و همگانی موجبات تحکیم ، تثبیت و ارتقاء سرمایه اجتماعی و غلبه بر پدیده نگران کننده سوانح رانندگی خواهد بود.

جمعیت طرفداران ایمنی راهها با تبریک و تهنیت روز ملی"تشکل ها و مشارکت اجتماعی" به خیل عظیم اعضای خود در سراسر کشور، تمامی فعالان، تلاشگران عرصه های اجتماعی و همراهانی که در حوزه های مختلف به موضوع حقوق عمومی می پردازند و می کوشند، ابراز امیدواری می نماید با عزم و اراده ملی، همگانی و توجه عمومی به رفتارهای صحیح رانندگی و به موازات آن مطالبه و درخواست جدی از حاکمیت، دست اندرکاران و سازمانهای ذیربط جهت توجه جدی، توسعه و انجام اقدامات لازم مهندسی، امدادی، نظارتی، آموزشی و ... جهت افزایش ایمنی حمل و نقل و ترافیک، از تمامی دلسوزان و علاقمندان به مسئولیت اجتماعی به طور ویژه مراکز فرهنگی، علمی، هنری و رسانه های جمعی و ارتباطی طلب یاری می نماید تا دست در دست یکدیگر در امر انسانی اجتماعی کاهش سوانح رانندگی و آسیب های ناشی از آن و آرامش خاطر هموطنان در سفرها سهیم باشیم.

 

                                                                                                                                                              22 مرداد 1399

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa تلاش تشکل های مردم نهاد در احقاق حقوق عمومی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel