چاپ کردن این صفحه
نوشته شده توسط  آذر 30, 1398 - 841 Views

یادآوری آسیب های انسانی ، اجتماعی ناشی از سوانح رانندگی در کشور مختص یک روز نیست مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یادآوری آسیب های انسانی ، اجتماعی ناشی از سوانح رانندگی در کشور مختص یک روز نیست

به بهانه 26 آبان روز جهانی یادمان " قربانیان تصادفات رانندگی "همایش ارتقای ایمنی در استان آذربایجان شرقی با محوریت"تردد راکبین موتور سیکلت سوار" در شهرستان مرند با همت دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و با حمایت فرمانداری شهرستان ویژه مرند و با حضور دست اندرکاران و مسئولین محلی و جمعی از موتور سواران شهروند علاقمند برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت طرفداران ایمنی راهها مجید منظوری نماینده جمعیت در استان طی سخنانی در این همایش با اشاره به لزوم توجه جامعه به موضوع نگران کننده آسیب های انسانی ، اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در کشور اظهار داشت : اهداف کلی تشکیل جمعیت طرفداران ایمنی راهها اجرای برنامه های فرهنگی ، توسعه و اشاعه فرهنگ صحیح رانندگی و در نهایت کاهش آسیب ها می باشد که این همایش نیز در راستای همین هدف برگزار می گردد .

وی گزارش کاملی از فعالیت های جمعیت در سال­های ۱۳۹۲تا۱۳۹۸ را که نقش مهمی در ارتقاءی رفتارهای ترافیکی در کنار فعالیت های مهندسی و نظارتی را تشریح نمود .

بر اساس این گزارش داود گرشاسبی معاون استاندار و فرمانداری شهرستان ویژه مرند نیز در این همایش طی سخنانی اظهار داشت : در تمامی دنیا جاده ، انسان و وسیله نقلیه از عوامل اصلی در تصادفات رانندگی هستند ولی چرا در کشور های توسعه یافته درصد کمتری نسبت به کشور های توسعه نیافته دارد.

رئیس شورای حمل و نقل شهرستان مرند بیان داشت : آنچه مهم است ارتقای فرهنگ موتور سواری است که باید در شهرستان نهادینه شودو هدف از آموزش هر فرد انجام دادن نقش خود به صورت مسئولانه در جامعه است.

گرشاسبی با اشاره به آمار تصادفات موتور سیکلت در شهرستان بیان داشت : تعداد۴۵ هزار راکب موتور سوار در شهرستان وجود دارد که متاسفانه تعداد هفت نفر بر اثر تصادف باموتور جان خود را از دست داده و از این تعداد ۵نفر جز سرپرست خانواده بوده اند که بنیان خانواده دچار نقصان شده است.

این گزارش می افزاید همچنین در این مراسم از مسئولین پلیس راه استان و از متصدیان موسسات آموزش حرفه ای رانندگان پیرامون پدیده نگران کننده سوانح رانندگی در کشور سخنانی ایراد داشتند .

گفتنی است درپایان این همایش به تعدادی از موتورسواران حاضر در مراسم کلاه ایمنی که توسط اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده­ای استان تهیه شده بود اهدا گردید.

 

telegram rsss channel