نوشته شده توسط  آبان 19, 1398 - 1494 Views

همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی مطلب ویژه

رئیس هیات اجرایی و مدیر دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های استان گیلان: ۲۶ آبان ماه، همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی، برگزار می‌گردد.

مهندس ابراهیم گل‌سرخی با اشاره به اهداف جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها اظهار کرد: این جمعیت یک‌نهاد مردمی و غیرانتفاعی و دارای ۲۶ دفتر نمایندگی در استان‌های کشور بوده و هدف از تشکیل آن بهبود وضعیت ایمنی تردد درراه‌ها و ارتقای فرهنگ ترافیکی کشورمی باشد.
رئیس هیات اجرایی و مدیر دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های استان گیلان با تأکید بر ضرورت بسترسازی فرهنگی برای بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی گفت: پشتوانه مهم اقدامات جمعیت ما همراهی و معاضدت دستگاه‌های اجرایی و مشارکت قشرهای مختلف مردم است.
وی تلاش جمعیت مذکور را در راستای کاهش سوانح رانندگی با محوریت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون میزبان هشت همایش در گیلان بوده‌ایم و به همین منظور همایش بزرگ هم‌پیمانی با ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی، ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه جاری در سالن اجتماعات جمعیت هلال‌احمر گیلان برگزار می‌شود.
گل‌سرخی محوریت اصلی این همایش را آسیب‌های وارده به موتورسواران و کودکان در سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت: بالا بردن سطح آگاهی‌ها درزمینهٔ فرهنگ ترافیکی و حساس کردن افکار عمومی برای کاهش حوادث و افزایش ایمنی تردد ازجمله اهداف ماست.
وی بابیان اینکه ۲.۲ درصد از مرگ‌ومیرهای جهان در جاده‌ها اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با برگزاری این برنامه‌ها قصد دارد تا با آگاهی‌بخشی، حوادث مرگبار رانندگی را کاهش دهد.
مؤلف و نویسنده برجسته کتاب‌های حوزه راه و ترابری با اشاره به این‌که تعداد قابل‌توجه ای از آسیب دیدگان سوانح جاده‌ای از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان، دانش آموزان و نخبگان جامعه بوده‌اند گفت: متأسفانه در این حوادث، خیل عظیمی از سرمایه‌های انسانی کشور را ازدست‌داده‌ایم.
این مقام مسئول بابیان اینکه تاکنون رفتارهای پرخطر بسیاری شناسایی‌شده‌اند که با تلنگر اطلاع‌رسانی و آموزش، قابل‌کنترل هستند متذکر شد: آگاهی دادن به مردم و بالا بردن حساسیت افراد، جزو مباحث مهم ایمنی است و برگزاری همایش‌های مربوط به سوانح رانندگی، نقش مهمی برای ایجاد حساسیت در اقشار مختلف مردم دارد و در دنیای امروز به‌منظور پیشگیری از حادثه‌ها، به آموزش گسترده و فراگیر نیاز داریم.
مهندس گل‌سرخی در پایان از همکاری استانداری، جمعیت هلال‌احمر و سایر مسئولان کمیسیون ایمنی راه‌های استان گیلان،
تقدیر کرد.

ra1 همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها به مناسبت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

 • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
 • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
 • كدپستي: 1595813515
 • فکس : 88911764 (۰۲۱)
 • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
 • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel