نوشته شده توسط  مهر 20, 1398 - 979 Views

بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید مطلب ویژه

 

بيست و ششمين دفتر نمايندگي جمعيت طرفداران ايمني راهها به عنوان يك نهاد مردمي كه در حوزه كاهش سوانح رانندگي فعاليت مي نمايد ، در استان آذربايجان غربي با حضور جمعي از اعضای هيأت مديره اين نهاد همچنين مسئولين محلي و دست اندركاران، فرمانده پليس راه استان، تعدادي از علاقمندان علمي و اجرايي و اصحاب رسانه در اروميه آغاز به فعاليت کرد.

به گزارش روابط عمومي جمعيت طرفداران ايمني راهها محمد بخارائي رئيس شوراي سياست گذاري اين نهاد در این مراسم با بیان این که آرمان این سازمان مردم نهادحمل و نقل بدون حادثه است، اظهار داشت: همواره در بحث ایمنی سفر و کاهش سوانح رانندگي به موضوعات سخت افزاری مانند احداث جاده، نصب علائم و امداد و نجات پرداخته شده است، اما عامل انسانی وارتقاء فرهنگ ایمنی و رفتارسازی در این ارتباط، مهمترین مؤلفه برای کاهش سوانح و تلفات محسوب می‌شود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

بخارائی با تأكيد بر توجه عمومي به آسيب ­هاي انساني، اجتماعي و اقتصادي ادامه داد: امروزه ایمنی سفر یک دغدغه­ ی ملی و جهانی است و باید علاوه بر بهره ­مندی از ظرفیت‌ های اجرایی دستگاه‌ های ذیربط همچون امدادو نجات، کنترل، نظارت و ساخت و ساز باید از مشارکت ‌های مردمی و فکر و ایده آنان نیز استفاده لازم به عمل آید.

وي در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در کشور گفت: تاکنون در ۲۶ استان دفتر نمایندگی این جمعیت تأسیس شده است، جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در حدود ۲۰ هزار نفر عضو ثبت‌نام شده دارد که آموزش به افرادی که آسیب‌پذیر یا بهره ‌بردار هستند، برنامه ‌های محوری این جمعیت را شامل می ‌شود.

بر اساس اين گزارش ارسلان شكري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم عنوان کرد: عوامل انسانی بیشترین نقش را در سوانح رانندگي در كشور بالاخص در تصادفات جاده ‌ای دارند و انتظار می‌ رود با آغاز فعالیت این سازمان مردم نهاد در استان متشکل از نخبه ‌های عرصه راه و حمل و نقل، بيشتر از هر زمان ديگر نسبت به فرهنگ سازی در حوزه­ هاي ترافیکی و نهادینه شدن رفتار هاي صحيح رانندگي اقدام شود و بدين ترتيب مهمترین عامل در سوانح ترافيكي کنترل شود.

وي با تأکید بر این که هرچه فرهنگ رانندگی ارتقاء یابد در کاهش سوانح رانندگي نيز تأثیرگذار خواهد بود، یادآور شد: طرح ساماندهی ایمنی در کمیسیون ایمنی استان تصویب و برای چگونگی اجرای بهینه آن ها از صاحب نظران این عرصه و همچنین اعضای نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در استان طی جلسات بعدی دعوت به عمل خواهد آمد.

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده ­اي استان آذربايجان غربي اذعان داشت: مردم به موضوع ایمنی سفر درون شهري به ويژه برون شهري و سفرهاي جاده ­اي حساسیت لازم را ندارند و این حساسیت باید از طریق دستگاه‌ های دولتی و همچنین تشکل‌های مردمی در بین آحاد مختلف جامعه نهادینه شود.

شکری گفت: راه اندازی جمعیت طرفداران ایمنی راه ‌ها ایده‌ ای کاملاً خلاقانه و مثمرثمر است و امید مي ­رود در آینده ‌ای نزدیک همه مردم ایران عضو این جمعیت شوند چرا که همه دوست دارند خانواده هایشان به سلامت به مقصد برسند.

اين گزارش مي افزايد در ادامه این مراسم اکبر جباری از فعالان بخش راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای كشور به عنوان مسئول نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ های کشور در استان آذربايجان غربي معرفی شد.

 

o444s بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید

 

 

 

o44s بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید

 

 

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید
3za1 بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید
2za بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید
4zaa بیست‌وششمین دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان آذربایجان غربی افتتاح گردید
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel