نوشته شده توسط  مهر 09, 1398 - 1193 Views

نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه مطلب ویژه

نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه

رئيس مركز تدوين مقررات ، ايمني حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي و معاون سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به اتفاق جمعي از دست اندركاران نهاد هاي مردم نهاد فعال در حوزه ايمني رانندگي با وزير آموزش و پرورش ديدار و پيرامون راهكارهاي افزايش آگاهي دانش آموزان در حوزه ايمني سفر گفتگو و هم انديشي نمودند .

به گزارش روابط عمومی جمعيت طرفداران ايمني راهها به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش ، محسن حاجی میرزایی در اين نشست با تاكيد بر بكار گيري تمام ظرفيت هاي فرهنگي كشور در جهت كاهش آسيب هاي انساني ، اجتماعي و اقتصادي ناشي از سوانح رانندگي اظهار داشت : ایمنی جاده‌ها و تصادفات یکی از مسائل مهم کشور است و هرساله هزینه‌های روحی و مادی سنگینی برای جامعه دارد.

وی افزود: وجود نگاه‌های صفرتا صدی برخی افراد یکی از موانع پیشرفت و توسعه در جامعه است زیرا گاهی اوقات طرح‌های بسیار هزینه‌بری را ارائه می‌دهند که قابل‌اجرا نیست لذا گاهی اوقات هیچ اقدامی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

وزير آموزش و پرورش در ادامه تصريح كرد: راه کاهش معضلات به‌ویژه در موضوع افزايش فرهنگ ترافيك در كشور بايد با توجه به امکانات و ظرفیت‌های کشور با همراهي تمام نهادهاي دست اندركار صورت پذيرد .

وی تاكيد نمود : وزارت آموزش‌وپرورش ظرفیت‌های خود را در خصوص افزايش سطح آگاهي و اطلاعات دانش آموزان در حوزه رانندگي و ترافيك به کار خواهد گرفت لذا معتقدم با همین ظرفیت‌های موجود می‌شود میزان ایمنی سفرها و فرهنگ راهنمایی و رانندگی را تحت تأثیر قرارداد.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی وزارت آموزش‌وپرورش تربیت انسان‌ها است اما نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در فرایند تعلیم و تربیت اهمیت ویژه‌ای دارد لذا نگاه‌ها باید جامع باشدو افراد باید در رابطه با انواع ارتباط ازجمله ارتباط باخدا، خلق و خود باید قوی باشند.

اين وزير دولت دوازدهم اظهار کرد: معتقدم هرکسی که از مدرسه فارغ‌التحصیل می‌شود باید به مراتبی از مهارت‌های ‌پایه‌ای پایدار دست پيدا کند، لذا در این راستا تلاش و برنامه‌ریزی لازم را خواهیم داشت .

گفتني است در اين جلسه آقايان مهندس مهران قرباني معاون سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ، رضا نفيسي رئيس كار گروه آموزش و فرهنگ ايمني حمل و نقل كميسيون ايمني راههاي وزارت راه و شهرسازي ، محمد بخارائي رئيس شوراي سياست گذاري جمعيت طرفداران ايمني راهها ، ناصر رزاق منش مدير عامل اين جمعيت همچنين سيد حسين ميرشفيع مدير عامل انجمن خيرين راه و ترابري ، محمد حسین جوانمردي عضو هيات مديره اين نهاد هريك ديدگاه هاي خود را در خصوص پديده نگران كننده سوانح رانندگي در كشور بيان داشته و موضوع فرهنگ‌سازی رانندگي در جامعه، راه‌های کاهش تلفات و آسيب هاي انساني ، اجتماعي و اقتصادي ناشي از سوانح رانندگي ، ضرورت تغییر رفتارهاي ترافيكي و ... را مطرح و بر نقش مهم وزارت آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی با موضوع ترافیک و رانندگی ایمن تأکید نمودند .

گنجاندن مباحث ایمنی و ترافیک به‌عنوان بخشی از مهارت‌های زندگی در کتاب‌های درسی، ارائه فوق‌برنامه‌های مرتبط با ترافیک، همکاری در پویش‌های ایمنی، توجه به ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها، آموزش ایمنی به مدارس همجوار راه‌ها و توجه به پیاده‌سازی نکات ایمنی در سرویس‌های حمل‌ونقل مدرسه، اردوها، انضباط اجتماعی و ... ديگر موضوعاتي بود كه از سوي اعضاء جلسه به‌عنوان انتظارات از آموزش‌وپرورش مطرح شد .

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa نقش و سهم مهم آموزش و پرورش در ارتقاء رفتارهاي ترافيكي در جامعه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel