نوشته شده توسط  فروردين 28, 1398 - 857 Views

نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است. مطلب ویژه

 

نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محمد بخارایی با اشاره به برنامه‌های این جشنواره گفت: متأسفانه سال گذشته بار دیگر شاهد قربانی گرفتن پدیده شُوم سوانح رانندگی در حمل‌ونقل بودیم.

وی در ادامه سخنان خود، افزود: متأسفانه بار دیگر تعداد زیادی کشته و مجروح سوانح رانندگی در سال 97 باقی ماندند که برگزاری جشنواره باعث خواهد شد تا ایمنی موردتوجه اهالی رسانه‌های صوتی، تصویری و مکتوب قرار بگیرد و حوزه‌های مختلف هنری بر مقوله ایمنی تمرکز بیش‌تری داشته باشند‌.

بخارایی ابراز امیدواری کرد: برگزاری جشنواره‌هایی از این دست، منتهی به حمل‌ونقل بدون حادثه شود.

بخارایی با اشاره به برگزاری برگزاری جشنواره‌ ایمنی و تقدیر از رانندگان برتر حمل‌ونقل درون و برون شهری و اهدای جوائز و لوح تقدیر به آنان، گفت: باید توجه داشت که رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی الگوی رانندگی در سطح جاده و شهر‌ها هستند، زیرا بیشتر عمر و سرمایه خود را در حمل‌ونقل صرف می‌کنند و در صورت بروز اتفاق برای آن‌ها بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جمعیت طرفداران ایمنی‌راه‌ها، با بیان این‌که مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره بهره‌مندی از ظرفیت فرهنگی و هنری کشور و تجربیات ارزشمن اهالی هنر و متخصصان امر است، افزود: این مهم در راستای جلب توجه افکار عمومی جامعه، مسئولان و هنرمندان به پدیده آشکار و نهان آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در کشور صورت می‌گیرد که متاسفانه در سال گذشته بیش از 16 هزار کشته و 350 هزار مصدوم، مجروح و معلول به جای گذاشت.

وی به محورهای مهم جشنواره ترافیک اشاره و تصریح کرد: آثار با اولویت رفتارهای ترافیکی و رانندگی در بخش ایمنی موتورسوران در معابر درون و برون شهری که متاسفانه سهم زیادی از سوانح را به خود تخصیص داده است بوده، ایمنی کودکان در خودرو که از ضروریات توجه ویژه است و هر موضوع مهم دیگری که با ایمنی ترافیک، عابران پیاده و رانندگان درون و برون‌شهری باشد. در جشنواره مورد توجه قرار گرفته‌ است.

بخارایی تصریح کرد: بنا داریم جشنواره ایمنی را به عنوان یک رویداد ملی ثبت کنیم و از آن‌جا که جای هنر و هنرمندان در فرهنگ‌سازی ایمنی و ترافیک خالی به نظر می‌رسید امید می‌رود برگزاری جشنواره ایمنی ترافیک به این مهم منتهی شود که حمل‌ونقل ایمن در جاده‌های کشور حاکم شود.

به گفته وی، این جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک همزمان با روز ملی ایمنی حمل‌ونقل در تاریخ هفتم اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد و مهم‌ترین هدف جشنواره، بهره‌مندی از ظرفیت فرهنگی و هنری کشور و تجربیات ارزشمند اهالی هنر و متخصصان امر در کاهش تلفات حمل‌‍ونقل تعریف شده است.

بخارایی افزود: اصلی ترین رویکرد جشنواره موتورسواران و کودکان هستند که حدود ۴۵ درصد آسیب‌ها در کشور این گروه از جامعه را دربر می‌گیرد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جمعیت طرفداران ایمنی‌راه‌ها، به این نکته نیز پرداخت که، دبیرخانه تلاش می‌کند به منظور پاره‌ای از واقعیت‌ها و خطرات ناشی از سوانح رانندگی، آثار برتر را در سراسر کشور از طرق مختلف به سمع و نظر هم‌وطنان گرامی و آحاد جامعه رسانده و به نمایش بگذارد.

بخارایی با تاکید بر ضرورت افزایش ایمنی در حمل‌ونقل، یادآور شد: برگزاری این جشنواره پیگیری و استمرار برگزاری آن به صورت سالیانه و ایجاد یک فرایند ملی و پیوند هنر با محور قرار دادن مهم‌ترین مساله انسانی، اجتماعی با شکل‌گیری یک برند در این عرصه خواهد بود به طوری که به‌عنوان یک مطالبه عمومی در جامعه مورد انتظار قرار بگیرد.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که، منتخبان آثار منتخب در روز هفتم اردیبهشت هم‌زمان با روز ملی ایمنی حمل‌ونقل طی مراسمی با حضور مسئولان ارشد کشوری و لشگری، دست‌اندرکاران و تمامی همراهان و ارسال کنندگان آثار مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری «ایمنی ترافیک» هفتم اردیبهشت ماه سال جاری و همزمان با روز ملی ایمنی حمل‌ونقل با محورهای آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی، ایمنی کودکان و ایمنی و موتورسواران و در قالب های فیلم های کوتاه، کلیپ، نماهنگ، انیمیشن، تیزر و فایل صوتی برگزار خواهد شد.

خبرنگار : اعظم زندیه

 

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است. | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است. | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است. | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa نشست خبری جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی راه‌ها که به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها برگزار خواهد شد، با حضور رئیس جمعیت ایمنی راه‌ها در حال برگزاری است. | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel