اسفند 15, 1397

گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

دومين جشنواره ايمني رانندگان حرفه‌اي بخش حمل و نقل عمومي برون و درون شهري كشور با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور، جمع ديگري از مسئولين و مديران اجرايي دولتي همچنين بخش خصوصي و با حضور تعداد كثيري از رانندگان با همت جمعيت طرفداران ايمني راهها و با مشاركت خانه حمل و نقل جاده‌اي و انجمن‌هاي حمل و نقل درون شهري، برگزار و از 10 نفر از منتخبين بخش تجليل و قدرداني شد.

به گزارش روابط عمومي جمعيت طرفداران ايمني راهها مهندس عبدالهاشم حسن‌نيا معاون وزير راه و شهرسازي در اين مراسم با تاكيد بر اينكه  فعالیت سازمان‌های مردم نهاد برای جلب مشارکت مردم در مساله ایمنی حمل‌ونقل از اقدامات دولتی بیشتر بوده‌است، اظهار داشت: این قول را از طرف وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌اي می‌دهم که با نهایت سعی و کوشش، جلساتی مستحکم با حاضرین در این نشست برای برقراری حمل‌ونقل ایمن برگزار کنیم.

وي برگزاری این دست جشنواره‌ها را بسیار مهم توصیف کرد و افزود : برای جلب مشارکت عامه مردم در بحث ایمنی، تاثیر فعالیت بخش خصوصی، مردم و سازمان‌های مردم نهاد در این مسائل، بسیار مهم و قابل توجه افكار عمومي است.

معاون وزير راه و شهرسازي همچنین با اشاره به اقدامات سازمان راهداری  و حمل و نقل جاده‌اي برای افزایش ضریب ایمنی سفرها گفت: مجموع اقداماتی که سازمان می‌تواند برای ایمن کردن سفر انجام دهد، اقدامات پیش از سفر است، به این معنا که ما باید زیرساخت‌های حمل‌ونقل و سیستم‌های کنترل و نظارت را افزایش دهیم. البته ضرورت دارد در حوادث غیرمترقبه‌ نیز قدرت پاسخگویی بالاتری داشته باشیم.
دكتر مهدي جمالي‌نژاد معاون وزير كشور نيز در اين مراسم  با اشاره به اهميت ايمني سفر هموطنان خاطر نشان كرد:  بر اساس آمارها تعداد تلفات ناشي از تصادفات درون شهري در ۹ماهه اول امسال ۳۲۵۷ نفر بوده كه نسبت به ۹ماهه اول سال قبل كه ۳۲۹۰ نفر بوده، کاهش يافته ولي تعداد تلفات ناشي از تصادفات برون شهري در ۹ ماه اول امسال ۸۶۸۵ نفر بوده كه نسبت به ۹ ماهه اول سال ۹۶ كه ۸۵۴۶ نفر بوده از رشد ۱.۶ درصدي برخوردار است.
رييس شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور در ادامه گفت: مجموع  تلفات ناشي از تصادفات ترافیکی درون شهري و برون‌شهری و روستایی طي ۹ ماهه اول سال ۹۷ در مجموع ۱۲ هزار و ۸۵۰ نفر بوده كه نسبت به ۱۲ هزار و ۷۷۳ نفر در مدت مشابه سال ۹۶ از رشد شش دهم درصدي برخوردار است.
دكتر جمالي‌نژاد همچنين اظهار كرد: در حالي شاهد اين رشد تلفات ناشي از تصادفات ترافیکی داخل حريم شهرها هستيم كه قرار بود مطابق قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اين تلفات هر سال ۱۰ درصد كاهش يابد و همچنین بر اساس احکام برنامه ششم توسعه می‌بایست تا پایان برنامه ششم میزان تلفات به تعداد ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۳۱ درصد کاهش داشته باشد.
وي در ادامه،‌ یکی از عوامل مهم در این زمینه را افزایش آگاهی، دانش و تجربه رانندگی، ترویج فرهنگ ایمنی و آموزش ایمنی ترافیک عنوان نمود و گفت: اين موضوعات بايد توسط شهرداری‌ها و ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف نظیر وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما برای همه اقشار جامعه بخصوص رانندگان و اپراتورهای سیستم حمل‌ونقل پیگیری گردد.
وي همچنين از جمعیت طرفداران ایمنی راهها كه برگزار كننده دومين جشنواره کشوری ایمنی رانندگان حرفه‌ای بود،  قدرداني نمود و خواستار مشاركت جدي تشكل‌هاي غيردولتي و سازمان‌هاي مردم نهاد در حوزه كاهش تصادفات و تلفات ناشي از آن در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم پیشرفت و توسعه کشور شد.
براساس اين گزارش مهندس مهران قرباني معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به عنوان ديگر سخنران اين مراسم با تاكيد بر ظرفيت‌سازي در حوزه ايمني سفرها، گفت: كشورها و مجامع بين‌المللي كه در زمينه افزايش ايمني رانندگي موفق بودند به سيستم‌هاي مديريتي، تجهيزات و مهمتر از آنها عامل انساني پرداخته‌اند.
وي موضوع عامل و سرمايه‌هاي در حوزه‌هاي دولتي، نظارتي و در بخش حمل و نقل رانندگان را داراي اهميت ويژه‌اي خواند و ادامه داد: نقش رانندگان در ايمني سفر بسيار مهم است به طوري كه سازمان بهداشت جهاني پنج فاكتور اصلي در اين زمينه را در سيستم هاي مديريتي، راههاي ايمن‌تر، خودروهاي ايمن‌تر، امداد و نجات سريعتر و بالاخره نقش رانندگان را پر رنگ‌تر مي‌شمارد.
مهندس قرباني نقاط پر حادثه را كه امروزه از آن به لحاظ سانحه‌اي كه در آن مكان رخ مي‌دهد و شايد در چند سال قبل هم سانحه‌اي ديگر رخ داده باشد، نام برده مي‌شود  را قابل تامل دانست و افزود: در فاصله زماني دو سانحه هزاران هزار خودرو از اين محل عبور مي‌نمايند بدون آنكه اتفاقي بيافتد لذا انسانها با تكيه بر دانايي و تجربيات و با هنر مديريتي مي‌توانند شرايط فيزيكي راه و خودرو را طوري مديريت كنند تا حادثه‌اي شكل نگيرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از آمادگي كامل و برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي جهت هم‌انديشي و مشاركت و حضور تمامي فعالان بخش با تشكيل كميته راهبري حمل و نقل در بحث مسافر، كالا و ترانزيت با رويكرد و  نگاه ملي و راهبردي به منظور ايجاد شرايط مطلوب‌تر حمل و نقل جاده‌اي و ارتقاء،  بهبود و توسعه اثربخشي اين صنعت مهم كه در گرو  تصميم‌گيري و تصميم‌سازي ملي با استفاده از تجربيات و دانشِ حاكم در كشور، همچنين تجربيات كشورهاي موفق دنيا  مي‌باشد، خبر داد.
اضافه مي‌نمايد مهندس محمد بخارايي رئيس شوراي سياست‌گذاري جشنواره در ابتداي مراسم با تشريح شكل‌گيري جشنواره، برگزاري جشنواره‌هاي استاني، انجام داوري و چگونگي انتخاب رانندگان حرفه‌اي حمل و نقل عمومي درون و برون شهري به عنوان برترين‌هاي ملي، اظهار داشت: در آستانه سفرهاي نوروزي هم‌پيماني خود را براي ايمني سفرها و رفتارهاي صحيح ترافيكي نو كرده و خواسته‌هاي خودمان را توسعه داده و عهد مي‌بنديم كه تلاش كرده و مطالبات خود را براي ايمني شبكه‌هاي حمل و نقلي ترويج دهيم.
وي  در ادامه خاطر نشان كرد: جشنواره  دو هدف  را دنبال مي‌نمايد  نخست تجليل از خدمات شبانه‌روزي و طاقت‌فرساي رانندگان حرفه‌اي، سپس ترويج ايمني راهها از طريق اين تلاشگران كه تمامي سرمايه، وقت، خانواده و زندگي خود را وقف حمل و نقل و اقتصاد و هموطنان كرده‌اند و بدون ترديد اولين مطالبه‌گران ايمني مي‌باشند چرا كه اينان حضوري بالغ بر 50 درصد در شبكه راهها دارند ولي در كمتر از 10 درصد سوانح رانندگي نقش دارند.
رئيس شوراي سياست‌گذاري جشنواره برگزاري اين گونه مراسم را در توسعه فرهنگي كشور مهم خواند و گفت: به نظر بايد در ساير حوزه‌ها همچون انتخاب راهداران برتر، پليس برتر، شركتهاي حمل و نقل برتر، امدادگران برتر، دانش‌آموزان و معلمان همراه پليس برتر و اصحاب رسانه برتر با نگاه ايمني رانندگي نيز جشنواره برگزار كرد.
وي در پايان با تقدير از كميته‌هاي حمل و نقل استانها همچنين نهادها و ارگانهاي دولتي همچون سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، پليس راهور، رسانه‌ها و به ويژه خانه حمل و نقل كه در برگزاري جشنواره همراهي نمودند، ابراز اميدواري نمود در برنامه جشنواره فرهنگي صوتي تصويري ايمني ترافيك در حال اجرا، برنامه تلويزيوني صفر تا صد و ديگر برنامه‌هاي آتي جمعيت اين حمايت‌ها ادامه داشته باشد.
يادآور  مي‌شود در ادامه اين مراسم همچنين سه  نفر از رانندگان بخش حمل و نقل به نمايندگي از سوي فعالان و تلاشگران سخناني را ايراد داشتند.
گفتنی است دومین جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای، با انتخاب ۱۰ نفر به عنوان راننده برتر ملي و کشوري  پس از برگزاری جشنواره‌های استانی و انتخاب رانندگان برگزیده در هر استان و از میان منتخبان استان‌ها برگزار گرديد. اين رانندگان برتر  به اسامي: سعيد بشري مقدم راننده ترانزيت از استان گيلان، محسن جلالي راننده تريلي از استان اصفهان، حسين حيدرنژاد راننده اتوبوس برون شهري از استان البرز، مصطفي نورعلي راننده اتوبوس برون شهري از استان لرستان، حسن راستگو راننده اتوبوس درون شهري از استان سيستان و بلوچستان، سعيد لوئيمي راننده اتوبوس درون شهري از استان خوزستان، عين‌اله جهانشاهي زيتوني راننده ميني‌بوس برون‌شهري از استان فارس، اكبر درخشان راننده تاكسي برون‌شهري از استان آذربايجان‌شرقي، زهرا سادات باقري راننده تاكسي درون‌شهري از استان تهران و حسن ارومي راننده تاكسي درون‌شهري از استان خراسان رضوي كه با راي هيات داوران انتخاب شده بودند، با حضور در روي سِن مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند.

 

 

jajj131 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

jajj132 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

jajj133 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

jajj134 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

jajj135 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

 

 

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa گردش اقتصاد حمل و نقل كشور به دست پرتوان رانندگان حرفه اي بخش حمل و نقل عمومي | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel