دی 03, 1397

برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

تین‌نیوز

محمد بخارایی رئیس هیئت‌مدیره جمعیت ایمنی راه‌ها به خبرنگار تین‌نیوز، گفت: جمعیت ایمنی راه‌ها تصمیم دارد جشنواره فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک را با همکاری دستگاه‌های عضو گروه ایمنی راه‌های کشور در هفتم اردیبهشت‌ماه سال آینده و هم‌زمان با "روز ملی ایمنی حمل‌ونقل" با محورهای آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی، ایمنی کودکان و موتورسواران برگزار کند.

او ادامه‌داد: این جشنواره در قالب فیلم‌های کوتاه، کلیپ، نماهنگ، انیمیشن، تیزر و فایل صوتی برگزار می‌شود و به‌ عنوان یک رویداد ملی ثبت خواهد شد و امید داریم شبکه هفت سیما مسئولیت برگزاری جشنواره را برای بالا‌بردن ظرفیت‌ها برعهده‌گرفته و در ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

وی با بیان این‌که همه روزه تعداد زیادی از هم‌وطنان جان خود را در سوانح رانندگی در سفرهای جاده‌ای و درون‌شهری ازدست‌داده و یا مصدوم و معلول می‌شوند، گفت: آمار حاکی از 16‌هزار کشته و بیش از 300 هزار مجروح در سوانح رانندگی است.

به گفته بخارایی بیش‌ترین آسیب‌ها متوجه کودکان، موتورسواران و سرپرست خانواده‌ها می‌شود که به‌عنوان یک عارضه و دغدغه بزرگ انسانی، اجتماعی و اقتصادی کشور و نگران‌کننده است.

این فعال در حوزه ایمنی و فرهنگ ترافیک افزود: در برنامه پنج‌ساله پنجم کاهش 10درصدی کشته‌های سوانح رانندگی پیش‌بینی‌شده بود که محقق نشد و در برنامه ششم نیز به‌صورت کارشناسی این موضوع دیده نشده است.

او تاکید کرد کرد که در کنار آموزش عمومی در حوزه ایمنی، ارتقا و توسعه رفتارهای صحیح رانندگی و به‌ موازات انجام عملیات مهندسی، نقش رسانه ملی در کاهش تصادفات بسیار حائز اهمیت است و گفت: جمعیت تاکنون اقداماتی در حوزه چاپ نشریات، کتب و دیگر محصولات فرهنگی در حوزه ایمنی رانندگی داشته اما برای رسیدن به یک نقطه قابل‌قبول و روند کاهشی سوانح رانندگی تعامل و عزم همگانی به‌ویژه نهادهای رسانه‌ای بسیار مهم است.

به گفته رئیس هیئت‌مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها ظرفیت موجود در کشور بالأخص صداوسیما برای کاهش تلفات رانندگی بسیار بالا است.

خبرنگار : سمانه واحدی راد

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa برگزاری جشنواره صوتی و تصویری ایمنی ترافیک در اردیبهشت ماه | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel