نوشته شده توسط  آبان 27, 1397 - 89 Views

چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند مطلب ویژه

رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راهها

چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند

رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راههای کشور با بیان این که امسال چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی را در برنامه ها نشان می دهیم گفت: هر کدام از 16 هزار کشته سوانح یک عضو خانواده بوده اند که دیگر اعضا در نبودش برای تمام عمر شادی را بر خود حرام می کنند.

محمد بخارائی افزود : برخی از مسئولان مثل وزرا، نمایندگان، هنرمندان، ورزشکاران و افراد نخبه نیز درگیر سانحه می شوند که جای تأسف دارد.

وی تأکید کرد: باید چهره های پشت این اعداد را احساس کرد و به مردم نشان داد که 16 هزار چه عددی است.

رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه­های کشور از روز جهانی قربانیان رانندگی در 27 آبان ماه یاد کرد و افزود: دفاتر جمعیت در استان ها برای این روز برنامه­های متعددی دارد که حساس کردن مردم و مسئولان از جمله این برنامه ها است وی قربانیان رانندگی را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: دسته اول 16 هزار کشته در کشور، دومین دسته مجروحان و معلولان که رقم آن ها 330 هزار نفر است و دسته سوم قربانیان مظلوم تری هستند که شامل بازماندگان حوادث مثل مادران داغدار و کودکان بی سرپرست می شوند.

بخارائی، راه اندازی کمپین های مختلف و کوچک را یک راهکار برای حساس کردن جامعه نسبت به سوانح رانندگی عنوان کرد و افزود: به هر نحوه که بتوانیم باید با هم پیمانی این حساسیت ایجاد شود تا هیچکس اجازه نداشته باشد به ایمنی بی اعتنایی کند.

وی رعایت مقررات، استاندارد و ترویج ایمنی را مورد تأکید قرار داد و گفت: خراسان جنوبی 1/5 برابر متوسط کشور در سوانح رانندگی کشته دارد لذا باید به این آمارها حساس بود و مطالبه گری را از خود شروع کنیم.

رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه های کشور اظهار داشت: توسعه اقتصادی کشور مرهون تلاش های شبانه روزی رانندگان حرفه ای است و باید این افراد الگوی توسعه فرهنگ ایمنی باشند و از طرفی نیز عبارت حرفه ای بار مسئولیتی برای رانندگان دارد.

بخارائی با بیان این که رانندگان به واقع مطالبه گر ایمنی هستند افزود: برای فرهنگ سازی ایمنی نیز ابتدا از رانندگان حرفه ای شروع و افراد موفق در این زمینه را معرفی کرده ایم.

وی ادامه داد: وقتی یک اتوبوس دچار سانحه می شود در اخبار پرداخته به آن همه تقصیر ها متوجه ناوگان حمل و نقل می­شود.

وی یادآور شد: علیرغم این حجم رانندگی توسط رانندگان حرفه ای شبکه های شهری و برون شهری اما کمتر از 10 درصد این افراد درگیر سوانح بوده اند.

بخارائی گفت : این امر نشان می دهد که رانندگان حرفه ای بر حسب آموزش و سرمایه گذاری جانی و مالی در بحث ایمنی متهم نیستند بلکه مطالبه گر هستند.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره تجلیل از رانندگان حرفه ای سراسر کشور در سال 95 گفت: مقرر شده این جشنواره به عنوان یک سرمایه گذاری برای ارتقای شناخت منزلت رانندگان حرفه ای به صورت دو سالانه برگزار شود.

موارد مرتبط

تسلیت - چهره های پشت ارقام آبان 27, 1397 - 89 Views

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa چهره های پشت ارقام سوانح رانندگی دیده شوند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel