نوشته شده توسط  آبان 27, 1397 - 72 Views

تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود مطلب ویژه

تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود

شرح خبر: به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی پنج شنبه 24آبان جشنواره هم پیمانی ایمنی رانندگان حرفه ای حمل و نقل جاده‌ای و ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان با حضور مدیران استانی و همچنین بخارایی رییس انجمن طرفداران ایمنی راههای کشور برگزار شد،در این مراسم تفاهم نامه‌ای با عنوان همکاری برای ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی و آموزش و پرورش استان منعقد شد.

مهندس جعفر شهامت، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از اختصاص 850 میلیون تومان برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها خبر داد و گفت: این اعتبار برای ایمن سازی ۵ مدرسه در حاشیه راه‌های خراسان جنوبی هزینه می‌شود که هر مدرسه بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بیان کرد: ایمنی یک مسئولیت جمعی است که باید توسط تمام ارگان‌ها و نهادهای دولتی مورد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: در سال های گذشته آماری 26 هزار نفری تلفات جاده ای را در کشور شاهد بوده ایم که در حال حاضر این میزان به 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: حمل و نقل برای زندگی است و ایمنی برجسته ترین ویژگی آن محسوب می شود که نقش رانندگان به عنوان سفیران ایمنی بسیار حایز اهمیت می باشد.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه 196 مدرسه در استان در حاشیه‌ی راهها قرار دارند، بیان کرد: طرح‌های آموزشی به صورت شهرستانی صورت می‌گیرد و این آموزش مدارس از سال 83 به صورت کشوری اجرایی شده است همچنین در سال جاری 30 مدرسه حاشیه راهها استان تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

شهامت اظهار کرد: در طول محور ١٠٢ كيلومتري بيرجند قاين ١٠ نفر و در ادامه تا انتهاي حوزه خصري بسمت گناباد با طول ٦٠ كيلومتري هم ٦ نفر در تصادفات جاده اي فوت شده اند كه به لحاظ ريسك در طول راه هر دو قسمت به ازاي هر ١٠ كيلومتر يك نفر فوتي داشته است كه ضرورت توجه به فاكتورها، عوامل انساني در تصادفات ، ارتقاي فرهنگ رانندگي و افزايش آگاهي و مسوليت پذيري كاربران جاده ها را نشان مي دهد.

در این مراسم همچنین تفاهم نامه همکاری برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد شد.

رئیس محترم انجمن طرفداران ایمنی راه های کشور هم در این مراسم ضمن قدردانی از امضای تفاهم نامه برای ایمن سازی مدارس در خراسان‌جنوبی بر ضرورت ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها تاکید کرد.

مهندس بخارایی گفت: سازمان راهداری از سال ۸۷ تا کنون بیش از ۱۵ هزار مدرسه را در حاشیه راه ها ایمن سازی کرده و آموزش های مختلف را به دانش آموزان داده است.

مهندس بخارایی در خصوص اهمیت نقش رانندگان در ایمنی راه ها هم گفت : مهم ترین شاخص حمل و نقل ما ، ایمنی است و رانندگان حرفه ای نقش مهمی در ایمنی راه ها دارند و ما هر ۲ سال از رانندگان حرفه ای در کشور تجلیل می کنیم که رانندگان منتخب استان خراسان جنوبی و سایر استان های کشور هم امسال ۱۴ اسفند در تهران تجلیل خواهند شد.

مدیر کل محترم آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم ضمن تأکید بر لزوم ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها از رانندگانی که رعایت عبور دانش آموزان را در خیابان ها و معابر می کنند تشکر و قدردانی کرد.

جناب آقای واقعی افزود : هم اکنون ۱۴ هزار دانش آموز در ۱۹۶ مدرسه در حاشیه راه های استان مشغول به تحصیلند.

مهندس علوی مقدم، معاون محترم عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه ۷ درصد تولید ناخالص ملی کشور ما در تصادفات به هدر می‌رود گفت: راه ایمن، وسیله حمل و نقل استاندارد و رانندگانی که دارای سلامت روحی باشند و ایمن برانند، مثلث یک حمل و نقل خوب را تشکیل می دهند که با دقت و آموزش می توان این سه ضلع را در کنار هم قرار داد و متصل کرد.

جانشین محترم فرمانده انتظامی استان هم گفت: ماموران انتظامی با حضور شبانه روزی در معابر شهری و جاده ای تمام تلاش خود را برای ایمنی راه ها و افزایش رفاه مردم می کنند.

جناب سرهنگ دادگر افزود: بیش از ۹۵ درصد عامل تصادفات عامل انسانی و عمده تصادفات در جاده‌های کم عرض فرعی است و در تصادفات سال ۹۷ خراسان جنوبی، ۵ نفر فوتی و ۳۱۹ زخمی ۱ تا ۱۵ سال داشتیم.

وی گفت : تاکنون دوره‌هایی را برای ۱۴ هزار و ۲۸۹ نفر از دانش آموزان، بیش از ۲ هزار نونهال در مهدهای کودک و برای ۳۷۶ نفر در مساجد استان در خصوص کاهش حوادث رانندگی و عبور و مرور برگزار کرده‌ایم.

در پایان این مراسم نیز از 11راننده ایمنی حمل و نقل استان تجلیل شد.

a45632 تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

a987654 تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

نظرات و پیشنهادات خود را برای این قسمت مطرح نمائید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa تحول در ایمنی حمل و نقل با افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری تمام کاربران راهها و تعهد ویژه همه مسئولین به ایمنی ایجاد می‌شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel