مهر 17, 1397

فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان به منظور کاهش تصادفات درون شهری در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا صلواتی شامگاه دوشنبه در آیین رونمایی از طرح "پوشش کودک ایمن" با بیان این که متأسفانه سالیانه ۱۶هزار نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، اظهار کرد: اغلب این تصادفات به دلیل "دیده نشدن" است. برای این امر فرهنگ‌سازی تغییر پوشش عابران پیاده و رانندگان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد: "جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها" طرح‌های مختلفی برای رانندگان اتوبوس و کامیون اجرا کرده و در حال حاضر اجرای طرح برای کودکان است و از طرفی پیگیری‌های آموزش و پرورش سبب شده تا این مباحث در سطح آموزشی گنجانده شود و "جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها" پیگیری‌ می‌کند تا فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان نهادینه شود.

همچنین مجید دوست محمدی، مدیر "جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها" در اصفهان، در "رونمایی از طرح پوشش کودک ایمن" با بیان این که سمن با نام "جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها" با هدف کاهش تصادفات و تلفات رانندگی و ارتقای آگاهی شهروندان در مورد مباحث ترافیکی و ایمنی است، اظهار کرد: از موقعیت روز جهانی کودک با توجه به فضا و حضور خانواده‌ها در کنار کودکان استفاده کرده تا از طرح رونمایی کنیم تا شهروندان هنگام عبور و مرور از خیابان ها و کوچه‌ها پوشش مناسب که بازتاب دهنده نور باشد، بپوشند تا رانندگان بهتر آنها را ببینند.

وی افزود: این سمن در سال ۸۸ در تهران فعالیت خود را شروع کرده و شعبه استان اصفهان از سال ۹۴راه‌اندازی شده و طرح "پوشش کودک ایمن" برای اولین بار در اصفهان رونمایی می‌شود.

مدیر جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با بیان این که هدف اصلی این طرح فرهنگ سازی برای کودکان است، افزود: نتیجه‌گیری از این طرح زمان‌بر است اما نتایج خوبی را خواهد داشت.

وی اضافه کرد: "طرح پوشش کودک ایمن" در گام نخست برای کودکان کمتر از هفت سال اجرا می‌شود، مخاطب بعدی دانش‌آموزان هستند و در نهایت آموزش خانواده‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

محمدی با بیان این که "جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها" در اصفهان ۴۰۰عضو دارد، اظهار کرد: در این کانون رابط بین مردم و مسئولان هستیم تا مشکلات جاده‌ای و محله‌ای را در راستای ارتقای ایمنی به گوش مسئولان برسانیم تا برطرف شود و هر دو هفته یکبار یک تیم ده نفره مشکلات مردم را بررسی می‌کنند.

وی افزود: برای اجرای برنامه "رونمایی از طرح پوشش کودک ایمن" مانکنی را تهیه و لباس با رنگی که قابلیت تشخیص بهتر و دیده شدن را دارد به آن پوشاندیم تا کودکان بهتر آموزش ببینند

es فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa فرهنگ ایمنی "خوب دیده شدن" در کودکان باید نهادینه شود | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel