شهریور 07, 1397

50 درصد تلفات رانندگی در بیمارستان‌ها است ، وزارت بهداشت شانه خالی می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیئت‌مدیره جمعیت ایمنی راه‌ها نسبت به عدم مسوولیت وزارت بهداشت و درمان در موضوع افزایش تلفات جاده‌ای هشدار داد.

محمد بخارایی در گفت‌وگو با خبرنگار تین نیوز گفت: اخیراً وزیر بهداشت و درمان مطرح کرده‌ است که تصادفات جاده‌ای به دلیل این است که خودروسازان منصف و جاده‌های ایمن نداریم و ما به‌عنوان وزارت بهداشت عامل تصادف نیستیم.

او گفت: درست است که وزارت بهداشت نه جاده می‌سازد نه خودرو و عامل تصادف نیست اما می‌تواند شاخص دسترسی به اورژانس و بیمارستان را در کشور بالا ببرد که این امر به کاهش تلفات جاده‌ای منجر می‌شود.

بخارایی با اعتراض به اینکه همه مسئولان می‌خواهند صورت‌مسئله را پاک کنند و سهمی از تقصیر را برای سازمان خود قائل نباشند، گفت: غالب 50 درصد تلفات جاده‌ای در حین انتقال مصدوم و در بیمارستان است و اگر ما از زمان طلایی بعد از تصادف مراقبت کنیم از شدت صدمات کاسته می‌شود و مانع از کار افتادگی و کشته‌شدن تصادفی‌ها می‌شود.

به گفته بخارایی تعداد زیادی از بیمارانی که با آمبولانس به سمت بیمارستان می‌روند به بهانه تکمیل ظرفیت بیمارستان از مقابل درب بیمارستان برگشت می‌خورند و این زمان طلایی را از بین می‌برد. ضمن اینکه تعداد زیادی بیمار به بیمارستان می‌رسد اما در زمان مناسب به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود.

او گفت: وزارت بهداشت مسئولیت خیلی سنگینی در رسیدگی به مجروحان جاده‌ای دارد درحالی‌که با شعار «من عامل تصادف نیستم» و درحالی‌که یک عضو اصلی کمیسیون ایمنی راه‌ها است این پیام را می‌دهد که «توقعی از شما نداریم و توقعی از ما نداشته باشید.»

بخارایی تأکید کرد که در حال حاضر از خدمات به‌موقع امدادی و پزشکی محروم هستیم و گفت: توقع از وزارت بهداشت باید بالا رود. وقتی می‌گویند ما مقصر نیستیم به این معنی است که امکانات و برنامه‌ای هم برای حل مشکلات و بهبود کیفیت ندارند و نمی‌خواهند برنامه ارائه دهند و به همان نسبت از کمیسیون‌ ایمنی راه و سازمان‌های مربوطه هم توقعی برای کاهش تصادفات جاده‌ای و موضوع ایمنی ندارند.

تین نیوز : سمانه واحدی راد

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za 50 درصد تلفات رانندگی در بیمارستان‌ها است ، وزارت بهداشت شانه خالی می کند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 50 درصد تلفات رانندگی در بیمارستان‌ها است ، وزارت بهداشت شانه خالی می کند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za 50 درصد تلفات رانندگی در بیمارستان‌ها است ، وزارت بهداشت شانه خالی می کند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa 50 درصد تلفات رانندگی در بیمارستان‌ها است ، وزارت بهداشت شانه خالی می کند | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید شریفی، شماره ۵۵، واحد ۱۰
  • كدپستي: 1969814619
  • فکس : ۸۸654961 (۰۲۱)
  • تلفن : ۸۸۶۶۲۱۷۴ و ۸۸۷۹۵۲۰۲ (۰۲۱)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel