واقعیت تلخ سفرهای نوروزی برای تعدادی از هموطنان! مقصر کیست؟

همه ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز عده کثیری از هموطنان با استفاده از فرصت تعطیلات و به منظور استراحت، بهره‌مندی از نعمت فصل بهار، گشت و گذار و دیدار اقوام و بستگان با شادی، نشاط و امیدواری بار سفر بسته و با وسائل نقلیه عمومی و در سطح گسترده‌تر با خودروهای شخصی در اقصی نقاط کشور راهی شهرها و روستاها می‌شوند. ناصر رزاق‌منش مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راهها با ذکر اینکه حجم قابل ملاحظه‌ای از سفرها در طول سال در ایام نوروز به انجام می‌رسد و این یک حقوق مسلم شهروندی است، از سوانح رانندگی که در این ایام همه ساله شیرینی و حلاوت سفرها را بر کام عده‌ای از مسافران و خانواده‌ها تلخ نموده و آثار بسیار بسیار زیانبار غیرقابل جبران از خود بجا می‌گذارد ابراز نگرانی شدید نمود.

اخبار سوانح رانندگی همچنان نگران‌کننده، هموطنان گرامی رعایت نمایید

با آغاز سفرهای نوروزی متاسفانه در چند روز اخیر کشور شاهد اخبار نگران‌کننده حوادث ترافیکی و از دست دادن و یا مصدوم و مجروح شدن عده‌ای از مسافران نوروزی بود که نیازمند دقت نظر و مراعات بیشتری از سوی رانندگان و نظارت گسترده‌تری از جانب نهادهای مسئول در امر سفرها می‌باشد.

گسترش نگرانی‌ها از وضعیت سوانح رانندگی در کشور

با توجه به روند رو به رشد حوادث ترافیکی از سال گذشته و در ادامه در سال جاری در کشور و افزایش نگرانی‌های عمومی نشست فوق‌العاده شورای‌عالی پیشگیری از وقوع جرم، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و با دستور جلسه «تقسیم کار ملی در پیشگیری از تصادفات جاده‌ای» برگزار شد.

مشارکت بیمه کارآفرین و جمعیت طرفداران ایمنی راهها درجهت کاهش سوانح رانندگی

با انعقاد تفاهمنامه همکاری مابین بیمه کارآفرین و جمعیت طرفداران ایمنی راهها جهت اجرای طرح‌های فرهنگی – اجتماعی و حقوق شهروندی در راستای توسعه مسئولیت اجتماعی و ایمنی حمل و نقل گام مهم دیگری در دست‌یابی به کاهش سوانح رانندگی برداشته شد.

دیدار مدیر جمعيت طرفداران ایمنی راههای استان آذربایجان غربی با مسئولین اتاق بازرگانی استان

در نشستی صمیمانه مدیر جمعيت طرفداران ایمنی استان جناب آقای مهندس اکبر جباری  با عضو محترم هیات رئیسه اتاق بازرگانی جناب آقای حقجو، پیرامون آثار زیانبار اقتصادی تصادفات رانندگی گفتگو کردند و با ابراز نگرانی  از افزایش چشمگیر تلفات ناشی از تصادفات در استان نسبت به سال گذشته خواهان اجماع عمومی در جهت مهار این مصائب شدند.‌

گسترش برنامه‌ها و اقدامات کاهش سوانح رانندگی جاده‌ای

همزمان با آغاز هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری تفاهمنامه توسعه و گسترش همکاری‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با جمعیت طرفداران ایمنی راهها در محل برگزاری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته به امضای مسئولین دو نهاد رسیده مبادله گردید.

بیانیه به مناسبت آغاز هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری (26 آذر لغایت 1 دی)

بدون تردید باید اذعان داشت رشد، تعالی جامعه در گِرو و مرهون تلاش کسانی که صادقانه و با تکیه بر تعهد ملی در هر منصب و هرکِسوت نقش‌آفرینی نموده و سهم بسزائی در پیشرفت کشور را از آنِ خود دارند.

توجه جدی به تاریخ 28 آبان روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی و آسیب‌های هر روزه آن در کشور

  بدون تردید وضعیت فعلی حوادث ترافیکی در کشور و روند رو به افزایشی که از سال گذشته شاهد آن هستیم در حد هشدار و بحرانی قرار گرفته است، از دست دادن 19490 نفر از هموطنان شریف در سال 1401 و مجروح و مصدوم شدن 369 هزار و 379 نفر که بالغ بر 10 درصد از آنان دچار معلولیت و از کارافتادگی دائم شده‌اند که به ترتیب 2/16 و 4/16 درصد نسبت به سال 1400 رشد را نشان می‌دهد یک واقعیت تلخ و غم‌انگیز است

جمعیت طرفداران ایمنی راهها در مسیری جدید

مشارکت فراگیر سمن‌ها در افزایش ایمنی حمل و نقل و سفرها در شرایط فعلی، بیش از هر زمان دیگر از جانب نهادها و سازمان‌های اجرائی  و مسئول ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و مورد تاکید است.

Member Of The

http://roadsafetyngos.org/


Improve public traffic safety culture and raise public awareness through target group education. Try to make this sentence acceptable for all that: “Safety Starts With Me”
Find out more >

تصاویر و عکسهای منتخب

1za اخبار و مقالات | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
3za1 اخبار و مقالات | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
2za اخبار و مقالات | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
4zaa اخبار و مقالات | جمعیت طرفداران ایمنی راهها
Slider

آدرس و تلفن تماس ما

  • لوگوی جمعیت طرفداران ایمنی راهها
  • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، خيابان شهيد استاد مطهري، شماره 492، طبقه دوم
  • كدپستي: 1595813515
  • فکس : 88911764 (۰۲۱)
  • تلفن : 88908605 و 88926832 (021)
  • ایمیل : info {@} rsss.ir

telegram rsss channel